چهارشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۹
بنر تبلیغاتی برای شما

پرسشهای مهم درباره سفید کردن دندان

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

Teeth

سفید کردن دندان چیست ؟

سفید کردن روشی است که مینا و عاج بدرنگ و تغییر رنگ یافته را ، سفید و درخشنده می کند . در این سیستم از محلول های ملایمی استفاده می شود که بوسیله یک تری اختصاصی منطبق به روی دندان ها قرار می گیرند .

عوامل بدرنگی دندان چیست ؟

عوامل متعددی در این امر موثر می باشند . از مهمترین این عوامل می توان از پیری دندان ( aging ) ، مصرف مواد رنگی مانند قهوه ، چای ، نوشیدنی رنگی گازدار ، تنباکو ، تروما ، ترمیم های قدیمی نام برد . مصرف تتراسایکلین و فلوراید بیش از اندازه ، در مراحل تشکیل دندانها نیز می تواند باعث بدرنگی دندانها شود .

چه کسانی مناسب درمانهای سفیدگری می باشند ؟

تقریبا همه افراد می توانند چنین درمانهایی را انجام دهند ، هر چند ممکن است در مواردی درمان سفید گری موثر نباشد . با انجام مراحل تشخیص و معاینه دهانی دندانپزشک ، منتخبین مناسب برای درمان سفید گری را مشخص خواهد کرد . Bleaching برای بیمارانی که دندان های سالم و ترمیم شده داشته و مایلند لبخندی با دندان های سفیدتر و درخشانتر را تجربه نمایند ایده آل است .

عملکرد این ماده چگونه است ؟

ژل Bleaching درون یک تری نازک که روی دندان ها شما منطبق می شود قرار می گیرد . با شکستن مولکول هیدروژن پراکسید که عامل شیمیایی فعال موجود در ژل می باشد اکسیژن آزاد می شود . اکسیژن به درون مینا و عاج نفوذ کرده و مواد رنگی را سفید می کند . در این جریان تنها رنگ دندان سفیدتر و درخشیده تر می شود ، در صورتی که ساختار نسوج دندانی بدون تغییر باقی می ماند .

آیا مراحل درمان قابل اطمینان و بی ضرر می باشد ؟

بله ! مطالعات کلینیکی و تحقیقاتی انجام شده نشان دهنده آن است که سفید کردن دندانها با هیدروژن پراکسید و تحت نظارت دندانپزشک کاملا برای دندانها و لثه بی ضرر است . در حقیقت امروزه این روش یکی از مطمئن ترین روشهای موجوددر درمانهای زیبایی دندان در نظر گرفته می شود .

این درمان چه مدت به طول می انجامد ؟

نتایج درمان اغلب بعد از اولین استفاده از ژل مشاهده می شود ، با ادامه درمان به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز نتایج ایده آل بوجود می آید . با افزایش دفعات استفاده از ژل و یا زمان طولانی تر در قرار دادن تری بر روی دندان نتایج سریعتری ظاهر می شود .

آیا عوارض جانبی وجود دارد ؟

برخی از افراد در طول درمان ، حساسیت دندانی موقتی را تجربه می کنند . این علائم همواره تا ۳ روز پس از قطع درمان و یا اتمام درمان از بین می روند .

دندان ها برای چه مدت سفید می مانند ؟

دندان ها همیشه از آنچه پیش از درمان بوده اند سفیدتر خواهند بود ، گرچه برخی از بیماران مایلند هر یک و یا دو سال به مدت یکی دو روز با استفاده از این ژل دندانهای خود را مجددا سفید کنند . این روش بخصوص در بیمارانی که بطور مداوم از مواد رنگی نظیر قهوه ، کافئین و تنباکو استفاده می کنند ، مفید است .

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان گاهی با دادن یک آدامس می توان …