خانه / تازه های سلامت / میوه های حاوی پروتئین

میوه های حاوی پروتئین

اگرچه معمولا بعنوان یک منبع پروتئین در نظر گرفته نمی شوند اما بسیاری از میوه ها حاوی مقداری پروتئین هستند!

میوه های حاوی پروتئین

میوه های حاوی پروتئین هنگامیکه به یک رژیم غذایی متنوع اضافه شوند،می توانند یک ضمیمه افتخاری به سایر منابع پروتئین شما باشند.

میوه علاوه بر پروتئین، یک بخش مهم از رژیم غذایی است که اغلب سرشار از ویتامین های ضروری،مواد معدنی،فیتونوترینت ها و فیبر می باشد.مصرف میوه با بهبود سلامت دستگاه گوارش،حفاظت در برابر انواع خاصی از سرطان ها،فشار خون پایین تر و سلامت استخوان مرتبط است.علاوه بر آن با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی،دیابت نوع ۲ یا ابتلا به چاقی در ارتباط است.

برخی از میوه هایی که مقادیر بالاتری از پروتئین دارند،عبارتند از:

زردآلوی خشک شده

زردآلوهای خشک شده،یکی از منابع میوه با بالاترین میزان پروتئین هستند.بطور کلی یک واحد میوه،یک فنجان است اما بعلت تراکم میوه خشک،یک واحد آن نصف فنجان است.در یک وعده نصف فنجان از زردآلوی خشک شده،۳ گرم پروتئین،۱۵۱% از نیاز روزانه به ویتامین A،۲۱% از آهن روزانه و ۳۱% از نیازهای پتاسیم روزانه شما وجود دارد.

بعلت تراکم و عدم وجود آب،افراد می توانند براحتی در مصرف میوه خشک پرخوری کنند چون با وجود آنکه همچنان همان مقدار کالری وجود دارد اما بدون آب،دارای خاصیت سیرکنندگی کمتری است.یک وعده زردآلوی خشک ۱۹۰ کالری است در حالیکه نصف فنجان زردالوی تازه فقط ۳۷ کالری دارد.

اما کالری ها همه چیز نیستند،فقط از میوه های خشک در اندازه سهم مناسب لذت ببرید.شما می توانید یک وعده نصف فنجانی را به اندازه یک موس کامپیوتر تصور کنید.

مطلب پیشنهادی :  همه چیز درباره ویتامین های بی -برج دنتال

بطور مشابه هلو،مویز،موز،لیچی و آلوی خشک شده نیز سرشار از پروتئین هستند!

گواوا

یک میوه خوشمزه که یک فنجان از آن بصورت تازه،۴ گرم پروتئین فراهم می کند.اگر قبلا این میوه را امتحان نکرده اید،تجربه یک میوه عجیب و خیلی خوشمزه را پیش رو دارید.انواع مختلفی از گواوا وجود دارد اما شما اغلب گواوا با پوست زرد مایل به سبز که داخل آن صورتی یا سفید است را پیدا خواهید کرد.

دانه های ترد کوچک داخل آن می توانند خورده شده یا بیرون آورده شوند.اگرچه پوست آن به اندازه داخلش خوشمزه نیست اما خوشمزه و مغذی است.در هنگام انتخاب گواوا رسیده،شما باید آنهایی را انتخاب کنید که سفت بوده و در هنگام لمس کردن نرم می باشند.داخل میوه،لطیف تر از پوست محافظ آن خواهد بود.

یک وعده از آن ۱۱۲ کالری،۹ گرم فیبر و ۶۲۸% از نیاز روزانه یک فرد متوسط برای ویتامین C را فراهم می کند.

آووکادو

اگرچه معمولا بعنوان یک عنصر لذیذ به وعده های غذایی اضافه شده و خورده می شود،اما از نظر گیاهشناسی،میوه در نظر گرفته می شود (در دسته بندی یک توت بزرگ با یک دانه تک قرار می گیرد).یک آووکادو با سایز متوسط حدود ۳۶۵ کالری،۱۷ گرم فیبر،۸۸% از نیازهای روزانه ویتامین C و ۷ گرم پروتئین دارد.

علاوه بر این،یک آووکادو دارای امتیاز اسید آمینه ۱۲۹ است که نشان می دهد یک پروتئین با کیفیت بالا می باشد.

آووکادو حاوی تقریبا تمام اسیدهای آمینه بجز هیدروکسی پرولین ــ که حتی یک اسید آمینه ضروری نسیت ــ می باشد.آن همچنین حاوی چربی های تک غیراشباع از جمله امگا ۳ و ۶ م یباشد که آن را به یک انتخاب خوب برای گیاهخواران محض که به جایگزین های امگا۳/۶ گیاهی نیاز دارند،تبدیل می کند.

مطلب پیشنهادی :  بهترین تمرین و حرکات ورزشی برای شکم شش تکه

سایر میوه های حاوی پروتئین که می توانید امتحان کنید،عبارتند از کامکوات،سیب کاستارد،جک فروت،پشن فروت!

منبع: سلامتی

گرد آوری: برج دنتال

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

مور مور شدن دست ها و پا ها

مور مور شدن دست ها و پا ها

مور مور شدن دست ها و پا ها مور مور شدن دست ها و پا …

واریس پا چیست و چگونه درمان میشود

واریس پا چیست و چگونه درمان میشود

واریس پا چیست و چگونه درمان میشود واریس پا چیست و چگونه درمان میشود رگ‌های …