چهارشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۹
بنر تبلیغاتی برای شما

قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

Dental_Implant

قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

مدیرکل اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی گفت: قیمت [قطعات] ایمپلنت‌های دندانی با توجه به برند و کشور تولیدکننده از ۲۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان متغیر است.

مهندس حسین صفوی مدیرکل اداره نظارت در ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: قیمت ایمپلنت‌های دندانی متفاوت است. محصولات مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اغلب از کره، اروپا و آمریکا است. قیمت این [قطعات] ایمپلنت‌ها با توجه به برند آنها از ۲۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.
وی افزود: عدم شفافیت قیمت ایمپلنت‌ها باعث تقلب و تخلفات زیاد در این زمینه شده بود.

وی در خصوص وقوع این تخلفات در حوزه‌های مختلف عنوان کرد: این تخلفات و تقلبات در شبکه توزیع، توسط واردکننده‌ها، تولیدکننده‌ها و حتی در مطب دندانپزشکان اتفاق می‌افتد. علت اصلی این تخلفات مشخص نبودن مرز بین قیمت ایمپلنت دندانی و دستمزد دریافتی پزشک است.

صفوی از مزایای قیمت‌گذاری شدن ایمپلنت‌های دندانی اینگونه می‌گوید: با مشخص‌شدن قیمت‌های مصوب برای ایمپلنت‌های دندانی بیمار می‌تواند به‌راحتی متوجه شود که چه بخش از پول پرداختی برای دستمزد پزشک، ایمپلنت‌های دندانی و سایر مواد است.

وی راجع به قیمت ایمپلنت‌های دندانی اظهار کرد: به دلیل متفاوت بودن قیمت ایمپلنت‌های دندانی باید به نکاتی توجه شود. ایمپلنت‌ها با توجه به کیفیت، کشور سازنده و برند آنها قیمت‌های مختلفی دارند.

صفوی بیان کرد: برای اینکه بیمار متوجه شود که پزشک چه کالا و با چه قیمتی برای دندانش استفاده می‌کند می‌تواند از دندانپزشک مربوط بخواهد که برای انجام فرآیند ایمپلنت‌گذاری برند و نوع ایمپلنت را به بیمار اعلام کند.


منبع مطلب : قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان گاهی با دادن یک آدامس می توان …