چهارشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۹
بنر تبلیغاتی برای شما

قیمت‌گذاری ایمپلنت‌های دندانی توسط وزارت بهداشت

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه
https://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/08/dental implant-516x400.jpg

 قیمت‌گذاری ایمپلنت‌های دندانی توسط وزارت بهداشت

رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو، از ابلاغ قیمت ایمپلنت‌های دندانی به مراکز درمانی کشور خبر داد.

به گزارش گروه خبر دندانه، دکتر محمد مهدی گلابگیران با بیان اینکه قیمت ایمپلت‌های دندانی به مراکز درمانی و مطب‌ها ابلاغ شده و در سایت اداره تجهیزات پزشکی (IMED. IR) قابل مشاهده است، اظهار داشت: ۵۰ شرکت وارد کننده ایمپلنت‌های دندانی در این حوزه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۳ شرکت به صورت فعال هستند و قیمت گذاری نیز با این تعداد شرکت انجام شده است.

وی گفت: قیمت‌های ایمپلنت‌های دندانی در سال‌های اخیر کاهش یافته است و بیشتر تجهیزات از جمله (فیکسچر و ابات منت) که مصرف بالایی دارند و اندازه و اشکال مختلفی دارند و قیمت آن‌ها از حدود ۱۷۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و قیمت‌ها نیز مصوب و به تمامی مراکز درمانی و مطب دندانپزشکان ارسال و اعلام شده است و قیمت‌های اعلام شده در سایت این اداره نسبت به قیمت بازار حدود ۲۱ تا ۴۶ درصد کاهش قیمت داشته است.

گلابگیران با بیان اینکه متاسفانه در این حوزه نیز قاچاق وجود دارد اظهار داشت: با توجه به اینکه این تجهیزات دندانپزشکی اکثرا سایز کوچک دارند قاچاق نیز در این حوزه وجود دارد و به صورت چمدانی نیز وجود دارد که مسئولین مربوطه در این زمینه باید از ورود تجهیزات قاچاق به کشور جلوگیری کنند.

رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار داشت: تمامی اطلاعات مربوط به شرکت‌های فعال در این حوزه و قیمت تمامی تجهیزات و ملزومات به صورت مرتب در سایت این اداره اطلاع رسانی می‌شود.

گلابگیران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برای نخستین بار ایمپلنت‌های دندانی قیمت گذاری و در سایت نیز اعلام شد، قیمت‌های آمالگام (مواد نقره‌ای رنگ که برای پر کردن دندان استفاده می‌شود) و مواد کامپوزیت (مواد همرنگ دندان) نیز بزودی در سایت این اداره اعلام خواهد شد.
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع مطلب : قیمت‌گذاری ایمپلنت‌های دندانی توسط وزارت بهداشت

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان گاهی با دادن یک آدامس می توان …