بنر تبلیغاتی برای شما

عوارض برداشتن تخمدان ها

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

خانم هایی که مورد آزار قرار می گیرند مستعد برداشتن تخمدان ها می باشند این آزار ها شامل آزار جنسی، عاطفی ، کلامی و فیزیکی می باشد.

عوارض برداشتن تخمدان ها

برداشتن تخمدان با باروری ارتباط مستقیم دارد. برداشتن تخمدان ازجمله مشکلاتی را برای خانم ها بوجود می آورد مخصوصا خانم های که قبل از دوران یائسگی هستند شامل افزایش چربی ، اسم و بیماری قلبیخانم هایی که مورد آزار قرار گرفته اند مستعد انجام عمل غیر ضروری برداشت تخمدان ها هستند.

بر اساس تحقیق جدیدی که انجام شده است، خانم هایی که مورد آزاد قرار می گیرند بیشتر در خطر برداشتن تخمدان قرار دارند.

دکتر Liliana Gazzuola-Rocca محقق علوم بهداشتی و روانپزشک مایوکلینیک، جایی که این بررسی در آن انجام گرفته است، عنوان کرد یافته های فعلی ما نشان می دهد که

آزارهای جنسی
عاطفی
فیزیکی

شرایطی هستند که خانم ها را مستعد آن می کند تا بیشتر به دنبال درمان علائم مختلف زنانه خود باشند (علائمی مانند درد شکمی یا خونریزی بیش از حد).

او در اخبار مایوکلینیک عنوان کرد این علائم جنیکولوژیک (زنانه) سبب می شود خانم ها و متخصصان زنان آن ها، گزینه برداشت ارگان های تناسلی (برداشتن تخمدان ها) را در سنین جوانی برگزینند، حتی زمانی که این ارگان ها کاملا نرمال می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برداشتن تخمدان به مطلب زیر مراجعه نمایید:

عوارض برداشتن تخمدان، هیسترکتومی | دکتر فریده مظفر کرمانی
اوفورکتومی یا برداشتن تخمدان
هیسترکتومی چیست |عوارض هیسترکتومی | علل هیسترکتومی

محققین ۱۲۸ خانم زیر ۴۶ سال را در مینه سوتا با خانم هایی مورد مقایسه قرار دادند که چنین جراحی هایی را انجام نداده بودند. تخمدان ها به دلایلی غیر از سرطان تخمدان و یا وجود ریسک ژنتیکی ایجاد سرطان برداشته شده بود.

این تحقیق نشان داد خانم هایی که

آزار جنسی
عاطفی
کلامی
فیزیکی

هر زمان از زندگی شان رنج برده اند ۶۲ درصد بیشتر عمل برداشتن تخمدان ها را انجام داده بودند و این در مقایسه با آن هایی بود که آزاری را گزارش ندادند.

دکتر استفانی فابیون مسئول سلامت زنان مایو کلینیک عنوان کرد در واقع بین آزار خانم ها و مشکلات سیستم باروری ارتباطی وجود دارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که ارتباطات روانی و فیزیولوژیک وجود دارد. چیزی که نگران کننده است این است که اگرچه این ارتباط وجود دارد،

اما به نظر نمی رسد تجارب نامطلوب و آزار خانم ها بخشی از مکالمات بین پزشک-بیمار باشد که در تصمیم گیری های مربوط به برداشت تخمدان ها دخالت دارد.

محققان جراحان را به انجام جراحی پیشگیرانه برای خانم هایی که سرطان ندارند و یا تغییرات ژنی دخیل در سرطان را ندارند، تشویق نمی کنند.

عوارض برداشتن تخمدان

روکا متذکر شد برداشتن تخمدان ها در خانم هایی که در دوران قبل از یائسگی قرار دارند می تواند مشکلات زیادی را برای سلامت آن ها در پی داشته باشد. برخی از این مشکلات عبارت است از:

بیماری قلبی
افزایش چربی و لیپید در خون
آسم
بیماری انسداد ریوی و پوکی استخوان.

منبع : سایت سلامتی
گردآوری: برج دنتال

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

علائم عفونت ریه چیست و برای درمان آن چه باید کرد؟

علائم عفونت ریه چیست و برای درمان آن چه باید کرد؟

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه به عفونت شُش‌ها یا راه‌ای هوایی عفونت ریه می‌گویند. برای تشخیص عفونت ریه و درمان …