بنر تبلیغاتی برای شما

علت کبودی پوست و راه درمان آن

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه
کبودی پوست ، تیرگی پوست
کبودی پوست ممکن است نشانه ای از سوءتغذیه یا کمبود مواد غذایی معینی مانند اسید فولیک، ویتامین C، ویتامین B12 و ویتامین K است. یکی از اصلی ترین دلایل کبود شدن پوست هشدار پیر شدن را به فرد می دهد.

کبودی پوست با کمبود ویتامین K

کبودی پوست تغییر رنگ قرمز مایل به ارغوانی پوست است که با فشار دادن رنگ آن از بین نمی رود و معمولا ناشی وارد آمدن ضربات موضعی به منطقه ای از بدن است که به پاره شدن مویرگ ها و نشت خون به زیر پوست می آنجامد.کبودی پوست

کبودی پوست

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می کنند، شایع تر است.
گیتی صادقیان، گفت:کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می شود که در اکثر ضربه هایی که به پوست وارد می شود، مویرگ های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می شود که به آن کبودی پوست می گویند و به آهستگی در طی ۱ یا ۲ هفته تغییر رنگ پیدا می کند و رنگ آن روشن شده به زردی می گراید و در نهایت کاملا از بین می رود.

کبودی پوست

کبودی پوست

وی افزود:این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می کنند به علت اینکه دیواره ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می افتد. اشخاصی که آسپرین می خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می شود.
صادقیان اظهار داشت:تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می تواند در اثر نشت خون از مویرگ های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می یابد.

 

منبع : namnak.com

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

روشن کننده پوست صورت

ماسک های موثر سفید و روشن کننده پوست صورت

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه ماسک های موثر سفید و روشن کننده پوست صورت روشن کننده پوست صورت این مقاله …