بنر تبلیغاتی برای شما

شناکردن در آب های آلوده موجب عفونت قارچی گوش میانی -برج دنتال

مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

عضو انجمن شنوایی سنجی ایران گفت: ورود آلودگی های مختلف به درون گوش میانی منجر به بروز عفونت های قارچی در افراد می شود.
محمدرضا جلیلوند اورولوژیست و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو انجمن شنوایی سنجی ایران اظهار کرد: ورود آلودگی های مختلف به درون گوش میانی منجر به عفونت های قارچی شده و همین امر باعث بروز عارضه گوش درد در لاله گوش می شود.

وی بیان کرد: در اثر شناکردن در آب های آلوده گوش خارجی عفونت کرده و لایه این عضو دچار درد شدید، التهاب و کم شنوایی می شود، در صورت درمان نکردن به موقع آن در دراز مدت سرگیجه نیز به عوامل فوق اضافه می شود.

جلیلوند عنوان کرد: شنا کردن در آب های آلوده باعث بروز جرم در گوش میانی می شود و این عضو برای مقابله با این عفونت چربی به نام “سرامن” (جرم گوش) تولید می کند و با این کار سبب کاهش PH محیط گوش می شود.

وی ادامه داد: با کاهش PH سطح گوش میانی محیط اطراف این عضو اسیدی شده و این مسئله سبب از بین رفتن میکروب های قسمت میانی گوش می شود، ولی این کار متاسفانه سبب رشد قارچ های مختلفی می شود.

جلیلوند تاکید کرد: علت بروز سرگیجه به عوامل مختلفی ارتباط دارد که یکی از موارد اصلی مربوط به گوش، برهم خوردن سیستم تعادل (دهلیزی) گوش داخلی به طور نامحسوس است و این مسئله باعث ایجاد بی تعادلی در هنگام راه رفتن می شود.

وی گفت: در اثر بروز عفونت در گوش، پرده و یا استخوان های گوش دچار آسیب شده که در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک متخصص ممکن است صدمات جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.خبرنگاران جوان

منبع: آکا ایران

گردآوری: برج دنتال

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

علائم عفونت ریه چیست و برای درمان آن چه باید کرد؟

علائم عفونت ریه چیست و برای درمان آن چه باید کرد؟

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه به عفونت شُش‌ها یا راه‌ای هوایی عفونت ریه می‌گویند. برای تشخیص عفونت ریه و درمان …