خطر مشکلات لثه ای برای خانم های باردار

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه
bardarisalem

خطر مشکلات لثه ای برای خانم های باردار

بهتر است قبل از  تصمیم گرفتن برای بارداری به دندانپزشک مراجعه کنید و نگذارید در دوره بارداری به مشکلات دهان و دندان مبتلا شوید توصیه می کنیم سری به دندانپزشک بزنید و مرتب سلامت دندان هایتان را چک کنید!
در دوران بارداری مقدار هورمون‌های جنسی زنانه که استروژن و پروژسترون نام دارند، در بدن زن باردار به‌ طور مرتب افزایش می‎یابند و در سه ماهه ی آخر بارداری، مقدار تولید این هورمون‌ها به بیشترین حد می‎رسد.
در دوران بارداری که تعادل هورمون ها به هم می خورد و تغییراتی در آن ایجاد می شود با تغییر بافت لثه، فرد مستعد التهاب لثه خواهد شد و به همین دلیل کنترل پلاک های دندانی اهمیت بیشتری در این مدت پیدا می کند. برهمین اساس توصیه می شود در این زمان با حساسیت و دقت بیشتری پلاک ها را کنترل کرده و با پیشگیری از تجمع پلاک های دندانی از بروز این مشکل هم جلوگیری کنید.
پلاک دندانی در تمام سنین و دوره های زندگی وجود دارد و به همین دلیل برای حفظ سلامت دندان ها و به منظور پیشگیری از بروز مشکلات دهانی باید آن را بخوبی کنترل کرد.
خانم هایی که نمی خواهند دوران بارداری شان را با مشکلات دهان و دندان سپری کنند و دوست ندارند با عوارض ناشی از بیماری های دهان و لثه روبه رو شوند، باید نکاتی را در نظر داشته باشند و آنها را رعایت کنند.
مادران باردار تغذیه صحیحی داشته باشند و از مواد مغذی مانند پروتئین ها، ویتامین ها و مواد غذایی حاوی کلسیم به مقدار کافی استفاده کنند. همچنین علاوه بر انتخاب شیوه زندگی سالم، بهداشت دهان و دندان را نیز باید به طور دقیق و صحیح رعایت کنند تا با حذف پلاک های دندانی، احتمال بروز مشکلات هم به حداقل برسد.

منبع مطلب : خطر مشکلات لثه ای برای خانم های باردار

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان محتوای این مطلب کاهش بوی بد دهان …