چهارشنبه , خرداد ۷ ۱۳۹۹
بنر تبلیغاتی برای شما

کشیدن دندان عقل

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

میز کردن و رعایت بهداشت دندان عقل که در خلف دهان رویش پیدا می‌کند،کمی دشوار خواهد بود،  اما اگر شرایط رویش یک دندان سالم را داشته باشد و افراد بتوانند بهداشت آن را به خوبی رعایت کنند توصیه می‌شود دندان عقل حفظ شود.

کشیدن دندان عقل

اصولا اگر دندان عقل رویش کامل داشته باشد و در ردیف سایر دندان قرار داشته باشد تا زمانی که دچار پوسیدگی نشود نیاز به کشیدن ندارد.

اگر فردی دچار پوسیدگی دندان ۶ و ۷ شده باشد، اما دندان عقل سالم داشته باشد برای حفظ دندان عقل توصیه می‌شود فرد برای کشیدن دندان ۶ و ۷ (دندان‌های جنبی دندان عقل) اقدام کند، زیرا بدین گونه می‌تواند از دندان عقل به عنوان دندان جایگزین استفاده کند.

در شرایطی رویش دندان عقل موجب اختلال در نظم سایر دندان‌ها می‌شود. زمانی که رویش دندان عقل به سایر دندان فشار وارد کند و موجب بی‌نظمی آن‌ها شود فرد باید به دندان‌پزشک مراجعه کند تا با انجام بررسی‌های لازم مشخص شود آیا نیاز به خارج کردن دندان عقل وجود دارد یا خیر.
در برخی مواقع دندان عقل به صورت نیمه نهفته و نهفته بروز می‌یابد که در این صورت نیز ابتدا باید از دندان عکسبرداری شود تا مشخص شود که احتمال کیست، پوسیدگی، وارد کردن فشار به سایر دندان‌ها و… وجود دارد یا خیر و سپس تشخیص‌های لازم داده شود زیرا در برخی مواقع نیاز است لثه شکافته شود تا دندان عقل خارج کرد.

اگر افراد به خصوص زنان در سن ۳۰ الی ۴۰ سالگی دارای دندان عقل نهفته باشند باید هر چه سریع‌تر به مراکز درمان دندانپزشکی مراجعه کنند زیرا با افزایش سن احتمال بروز عوارض جانبی مانند تحمل نکردن درد، ترمیم نشدن بخیه و… بعد از کشیدن دندان عقل افزایش می‌یابد.

منبع مطلب : تصمیم برای کشیدن دندان عقل

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان گاهی با دادن یک آدامس می توان …