به کاربردن جیوه در دندانپزشکی

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جیوه

جیوه در دندانپزشکی (Dental Mercury)

جیوه ای که در قسمت دندانپزشکی مورد استفاد ه قرار می گیرد بسیار خطرناک و سمی است و می تواند خطرات جبران ناپذیری برای سلامتی شما داشته باشد!

بسیاری از دندانپزشکان شاید کمتر به این موضوع اعتراف کنند که مواد دندانی باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات می‌شود. بسیاری از اقدامات معمول دندانپزشکی باعث افزایش خستگی مزمن، افسردگی، نقص‌های مادرزادی، بیماری MS، آلزایمر و بسیاری از بیماری‌های فاسدکننده می‌شود.

مواد ارزان قیمت دندانپزشکی، نقره (آمالگام) از موارد تهدید‌کننده و خطرناک برای سلامتی به شمار می‌روند که حاوی جیوه هستند. این مواد پرکننده دندان چیزی حدود ۵۴درصد جیوه دارند که افراد بیش از یک دهه این کار (پر کردن دندان) را انجام می‌دهند.

دکتر هال هاگینز که برای اولین بار به اعتراف این موضوع پرداخت، می‌گوید که حتی کوچکترین مقدار از جیوه برای سلامتی بدن انسان خطرناک است. این گفته باعث شد تا بسیاری از همکاران وی با او در تضاد قرار  گیرند. همچنین بسیاری از دندانپزشکان و سازمان بهداشت جهانی نیز این قضیه را انکار کرد.

این پزشک برای توضیح این تئوری به آزمایش بر روی سلول‌های تخم‌مرغ پرداخت. زمانی که سلول‌های تخم‌مرغ در تماس با جیوه قرار گرفتند نتوانستند باهم ترکیب شوند اگر چه بارورسازی مؤثر بوده است.

هاگینز ادعا دارد که جیوه در طول شبانه روز در حفره دهان ایجاد گازهایی می‌کند که علت بسیاری از بیماری‌های تهدید کننده بدن می‌باشند.

یکی از دلایل اصلی خستگی‌های مزمن، وجود جیوه در حفره دهان است که تا زمان درمان اثر خود را حفظ می‌کنند.

گفتنی است که هاگینز متنی را برای تمام مردم جهان انتشار داد با این موضوع که پر کردن دندان برای آنها خطر جدی بوده و بهتر است وجود نقره در دندان خود را حذف کرده تا سلامتی‌شان را به دست آورند.

باید گفت که نقره (آمالگام) که برای پر کردن دندان مورد استفاده است برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ در فرانسه تولید شد که همچنان در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. این ماده به دلیل ارزان و مقرون به صرفه بودن بیشتر مورد مصرف بیمه‌ها می‌باشد./ن

منبع مطلب : به کاربردن جیوه در دندانپزشکی

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان محتوای این مطلب کاهش بوی بد دهان …