برآورد نشدن هزینه درمان دندان‌پزشکی پیش از معاینه یا اتمام درمان

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

Dentist

خیلی وقت ها هزینه‌ بعد از درمان دندانپزشکی دکترتان بالا‌تر از برآورد اولیه است؛ گاه از دندانپزشک یا منشی وی هزینه را جویا می‌شوید تا برنامه ریزی مالی کنید ولی جواب درست و شفافی نمی‌شنوید…

برآورد نشدن هزینه درمان دندان‌پزشکی پیش از معاینه یا اتمام درمان

همه این موارد حقایقی هستند که‌گاه ممکن است حتی باعث رنجش خاطر یا بی‌اعتمادی شما شود.

اما کلید حل معما در دانستن این مساله است که در تعیین دستمزد کار‌های دندانپزشکی و برآورد هزینه درمان مسایل مختلف تاثیر گذار هستند. مهم‌ترین آن‌ها سختی کار و زمانی است که از دندان‌پزشکتان می‌گیرد. پر کردن، پر کردن است اما پرکردنی داریم که بسیار راحت و بدون صرف مواد و زمان زیاد انجام می‌شود و پر کردنی هم داریم که دکتر باید دقت زیادی کرده و از ابزار و مواد مختلف برای انجام آن کمک بگیرد. نباید انتظار داشته باشید که هزینه ایندو برابر باشد!

در این بین اگر دندانپزشک شما تجربه بالا‌تر داشته باشد یا متخصص باشد، ممکن است حتی با صرف زمان برابر هزینه بالا‌تر را از شما طلب کند!

علت در این حالت چیست؟ در واقع وی بابت تجربه بیشتری که دارد هزینه بیشتری اخذ می‌کند زیرا کاری را که وی ارایه می‌دهد احتمالا کیفیت و دوام بالاتری خواهد داشت!

اما چرا از ابتدا برآورد کامل هزینه ممکن نیست (مثلا با تلفن و به شکال آن لاین یا با مشاهده عکس)؟

زیرا قسمتی از تشخیص پیچیدگی درمان حین کار انجام می‌شود! به عبارتی دندانپزشک ابتدا بر اساس تجربه و علم خود سختی کار را برآورد می‌کند ولی همیشه ممکن است در بین مراحل درمان به اطلاعات جدیدی برسد و لازم شود مسیر درمان را طولانی‌تر کند: مثلا به قصد ترمیم درمان را شروع کند ولی بعد متوجه شود که دندان شما مشکل عصب و عروق دارد و باید عصب کشی هم بشود!

منبع مطلب : برآورد نشدن هزینه درمان دندان‌پزشکی پیش از معاینه یا اتمام درمان

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان محتوای این مطلب کاهش بوی بد دهان …