خانه / مطالب دندانپزشکی / ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان
https://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان

implant_stand

ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان

ایمپلنت ،با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته، ایمپلنت‌ها به چند نوع تقسیم شده‌اند. ایمپلنت بر اساس شیوه مهندسی پزشکی طراح آن می‌تواند یک مرحله‌ای یا دو مرحله‌ای باشد.
الف: ایمپلنت یک مرحله‌ای: همزمان که ایمپلنت در داخل استخوان گذاشته می‌شود، تاج نیز به ریشه اتصال داده می‌شود و به همین دلیل به آن یک مرحله‌ای می‌گویند.
ب: ایمپلنت کلاسیک یا دومرحله‌ای: با توجه به فضای استخوانی و تقسیم‌بندی‌هایی که برای این کار برای فک صورت گرفته، استخوان را براساس تراکمی که دارد، تقسیم‌بندی کرده‌اند. به این ترتیب برای فک پایین ایمپلنت‌های ۲ مرحله‌ای در نظر گرفته می‌شود.

این ایمپلنت‌ها را داخل استخوان فک پایین قرار می‌دهند و دست کم باید به این نوع ایمپلنت‌ها ۳ ماه زمان داده شود تا با استخوانی که در کنارش هست، یک فضای یکپارچه ایجاد کند.

بعد از ۳ ماه با نسج نرم یا لثه پوشیده می‌شود و دندانپزشک با یک جراحی کوچک روی نسج نرم، فضای ایمپلنت را به فضای داخل دهانی اتصال می‌دهد؛ یعنی نسج نرم را باز می‌کند و با توجه به وضعیت خاص ایمپلنت، قالب‌گیری انجام می‌شود و در نهایت، تاج دندان روی آن قرار می‌گیرد.
در فک بالا، چون استخوان آن اسفنجی است و تراکم آن نسبت به استخوان فک پایین کمتر است، دست‌کم باید ۶ ماه زمان داد تا ایمپلنت بتواند با استخوان‌های اطراف به صورت یکپارچه درآید.
در طول مدتی که ایمپلنت‌ها با استخوان مجاور به صورت یکپارچه درمی‌آیند، می‌توان از پروتزهای متحرک (دندان موقت)‌ استفاده کرد تا نیاز بیمار به دندان به صورت موقت برطرف شود.

مطلب پیشنهادی :  در مورد پوسیدگی دندان این باورهای صحیح و غلط را بدانید
https://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

روند درمان ایمپلنت و مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان درمان ایمپلنت روند درمان ایمپلنت و مدت زمان ایمپلنت دندان بازه زمانی کاشت …

ورم و درد لثه

گینوییت چیست؟ ژنژیویت یا ورم لثه

گینوییت چیست؟ ژنژیویت یا ورم لثه گینوییت چیست؟ ژنژیویت یا ورم لثه ورم و درد …