خانه / مطالب دندانپزشکی / اهمیت رسیدگی به پوسیدگی دندان

اهمیت رسیدگی به پوسیدگی دندان

dandan.pezeshk

اهمیت رسیدگی به پوسیدگی دندان

اگر پوسیدگی دندان به موقع و سریع تشخیص داده شود و به موقع نیز درمان گردد می توان از بسیاری بیماری های دهان یو دندانی پیشگیری کرد!

جوان از اصفهان ثمین نوری با اشاره به پوسیدگی های دندانی به عنوان شایع ترین بیماری های مزمن جهان گفت: پوسیدگی سندانی بیماری عفونی و میکروبی دندان ها است که موجب تجزیه و حل شدن بافت های معدنی دندان می شود.

وی خاطر نشان کرد: پوسیدگی دندان در مراحل اولیه قابل برگشت و بهبود پذیر است از این رو با تشخیص به موقع، مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و خمیر دندان و دهان شویه های فلوراید دار، پوسیدگی دندان اصلاح می شود.

نوری ایجاد پلاک و جرم بر روی دندان ها را از ضایعات مربوط به این بخش دانست و اظهار داشت: توده ژلاتینی از باکتری های اتصال یافته به سطح دندان ” پلاک دندانی ” نام دارد و پلاک میکروبی، قند های موجود در محیط دهان را برای کسب انرژی استفاده می کند و به عنوان محصول جانبی اسیدی می سازد که باعث پوسیدگی دندان می شود.

وی بیان داشت:پلاک میکروبی به آسانی با دو بار مسواک زدن در روز، استفاده از خمیر دندان فلوراید دار، دهان شویه و نخ دندان، از سطوح دندانی برداشته می شود.

نوری گفت: بر خلاف تصور برخی،جرم گیری برای مینای دندان بی ضرر است ونقش مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندان دارد، از این رو توصیه می شود هر شش ماه برای معاینه به دندانپزشک مراجعه و در صورت صلاحدید جرم گیری انجام شود.

مطلب پیشنهادی :  جعبه کمک‌های اولیه برای دنـدان‌ها

منبع مطلب : اهمیت رسیدگی به پوسیدگی دندان

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان محتوای این مطلب کاهش بوی بد دهان …