خانه / مطالب دندانپزشکی / اهمیت بیشتر به زیبایی دندان

اهمیت بیشتر به زیبایی دندان

images.jpg4558

اهمیت بیشتر به زیبایی دندان

راه و روش های فراوانی برای  درخشنده و زیباتر جلوه دادن دندان ها وجود دارد مهمترین امر سالم و طبیعی بودن دندان هاست که در وهله اول باید برایتان حائز اهمیت باشد سپس به زیبایی آنان بیاندیشید.

دکتر کامران امیرقلی ، با اشاره به اینکه کامپوزیت دندان‌ها از نظر اقتصادی هزینه کمتری برای فرد به همراه دارد، گفت: کامپوزیت‌هایی که به طور تخصصی برای درمان‌های زیبایی به کار گرفته می‌شود، بسیار اندک و انگشت شمارند. بنابراین هر کامپوزیت را نمی‌توان به این خاطر که سفید و مستحکم است به اسم کار زیبایی روی دندان گذاشت.

وی در ادامه افزود: کامپوزیت‌های زیبایی باید علاوه بر دارا بودن طیف رنگی قابل قبول، قابلیت بازسازی لایه به لایه دندان یعنی مینا و عاج را داشته باشد، علاوه بر آن بسیار عالی دندان را پوشش دهد و در عین حال مستحکم باشد تا بتواند درخشندگی و طبیعی بودن یک دندان واقعی را ایجاد کند.

این عضو انجمن دندانپزشکی زیبایی آمریکا یادآور شد: ارزان بودن، قابلیت انجام در یک یا دو جلسه و عدم نیاز به انجام قالب‌گیری از مزایای این روش است. دندان‌ها تراش نمی‌خورند یا بسیار کم تراش داده می‌شوند. قابل ترمیم بودن مجدد در صورت شکستگی و لب‌پر شدگی و دارا بودن زیبایی از مزایای کامپوزیت ونیرها است.

امیرقلی زیباتر و طبیعی‌تر بودن دندان‌ها را از مزایای پرسلن لمینیت نسبت به کامپوزیت ونیر دانست و خاطرنشان کرد: ماندگاری بین ۱۰ تا ۱۵ سال و استحکام و ثبات رنگ از دیگر مزایای آن است.

این دندانپزشک در پایان تاکید کرد: طول عمر کم (بین ۳ تا ۵ سال و حداکثر ۸ سال)، تغییر رنگ تدریجی و رنگ گرفتگی در لبه‌های ترمیم، سایش در طول زمان و لب‌پر شدگی به همراه شکستگی از معایب کامپوزیت ونیرها است.

مطلب پیشنهادی :  شیوه جدید این دندانپزشک برای کودکان

منبع مطلب : www.hidoctor.ir

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان

کاهش بوی بد دهان دلایل بوی بد دهان محتوای این مطلب کاهش بوی بد دهان …