خانه / مطالب دندانپزشکی / انتقال دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران به مکان تازه

انتقال دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران به مکان تازه

azad tehran2

برنامه دانشگاه آزاد برای تجمیع واحدهای علوم‌پزشکی تهران در یک پردیس واحد به زودی عملی خواهد شد و بدین ترتیب دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران به زودی به غرب تهران و ضلع شرقی واحد علوم تحقیقات این دانشگاه انتقال خواهد یافت.

به گزارش گروه خبر سایت دندانه، دکتر سید محمود طباطبائی با اشاره به اجرای طرح تجمیع واحد‌های پزشکی دانشگاه آزاد در یک پردیس واحد گفت: واحد پزشکی دانشگاه آزاد در ۳ واحد دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی بصورت جدا از یکدیگر قرار دارند که در طرح تجمیع همه این ۳ واحد در زمینی به مساحت ۶ هکتار در ضلع شرقی واحد علوم تحقیقات و نزدیک به بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد تجیمع می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منابع مالی این پروژه تامین شده است، افزود: فاز اولیه شامل موضوعات مربوط به تعیین مشاور پروژه، طراحی نقشه‌ها، جانمایی ساختمان، تائید مراحل نهایی و راه‌های اجرایی شدن طرح با زیر بنای ۱۸۰ هزار متر مربع در هیات رئیسه دانشگاه مطرح و جلسات طرح تجمیع انجام شده است، در فاز دوم مراحل ساخت و ساز آغاز خواهد شد.

رئیس واحد پزشکی دانشگاه آزاد ادامه داد: در ادامه اجرای این طرح قصد داریم برای گسترش امکانات رفاهی، علمی، ورزشی و پیش بینی حدود ۲۰ هزار دانشجو از ۳ واحد پزشکی دانشگاه آزاد، زمینی به مساحت ۶ هزار هکتار دیگر که در مجاورت زمین فعلی قرار دارد و در هیات رئیسه و هیات امنا با خرید آن موافقت شده تهیه کنیم، لذا معاونت عمرانی به دنبال مقدمات خرید ۶ هکتار زمین دوم است.

مطلب پیشنهادی :  تغییر رنگ دندان یا پوسیدگی؟!

طباطبایی ادامه داد: ۳ واحد پزشکی در آینده براساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هم تجمیع و به عنوان پردیس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نامگذاری می‌شوند. این پردیس با ۱۲ دانشکده تشکیل می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تامین منابع مالی این پروژه گفت: رئیس دانشگاه آزاد و هیات امنای مرکزی یکی از منابع تامین بودجه برای تجمیع واحدهای تهران را فروش املاک و ساختمان‌های فعال تعیین کرده است و واحد‌های پزشکی دانشگاه آزاد فضای خوبی را در پاسداران و زرگنده دارد که با فروش آن‌ها می‌توانیم به راحتی منابع مالی تجمیع را تامین کنیم.
منبع: افکار نیوز

منبع مطلب : انتقال دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران به مکان تازه

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

دندان و لثه سالم تری داشته باشیم

دندان و لثه سالم تری داشته باشیم

دندان و لثه سالم تری داشته باشیم راه های مناسب برای سلامتی دندان و لثه …

بهترین روش لمینت دندان چیست؟

بهترین روش لمینت دندان چیست؟

بهترین روش لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان (لامینت) یا ونیر لایه‌ای از مواد همرنگ دندان …