خانه / بیماری ها / آیا نزدیک بینی چشم درمان میشود؟

آیا نزدیک بینی چشم درمان میشود؟

نزدیک بینی شایع ترین علت تاری دید است. اگر شما نزدیک بین باشید، اشیایی را که از شما دور هستند تار خواهید دید.

نزدیک بینی از عیوب انکساری چشم به معنی این است که چشم بیمار نوشته ها و علامت ها را در فاصله نزدیک تشخیص می دهد ولی در فاصله دور (نسبت به افراد سالم) نمی تواند تشخیص دهد.

نزدیک بینی

نزدیک بینی چشم

این موقعیت برای خیلی از ما پیش آمده که روزی متوجه شده ایم اطراف مان را تار می بینیم و دیدمان مانند گذشته شفاف و واضح نیست. در این مواقع افراد معمولا به اولین جایی که مراجعه می کنند، مطب چشم پزشک است. در آن جا پزشک متخصص پس از معاینه کامل چشم ما تشخیص اش را می گوید که در بسیاری از اوقات این تاری دید نه به علت بیماری ها ی پیچیده مانند تومورهای مغزی یا M.S، بلکه به علت نزدیک بین شدن چشم است.

نزدیک بینی چیست و آیا درمان میشود؟

در اینجا درباره نزدیک بینی و برخی از سوالاتی که درباره آن وجود دارد با دکتر جراح و متخصص چشم به گفتگو نشسته که در ادامه می خوانید.

وی در ابتدا گفت :نزدیک بینی از عیوب انکساری چشم به معنی این است که چشم بیمار نوشته ها و علامت ها را در فاصله نزدیک تشخیص می دهد ولی در فاصله دور (نسبت به افراد سالم) نمی تواند تشخیص دهد. آسیایی ها و زنان بیشتر دچار نزدیک بینی می شوند. بیش از ۳۰ درصد افراد جهان دچار درجاتی از نزدیک بینی هستند.نزدیک بینی اغلب به دلیل زیاد بودن تحدب قرنیه چشم و بزرگتر بودن طول کره چشم نسبت به حالت عادی بوده که نقطه کانونی عدسی روی شبکیه قرار نمی گیرد و در جلوی آن تشکیل می شود.

مطلب پیشنهادی :  روش هایی برای تسکین سریع کمردرد

این دکتر در ادامه بیان کرد :افراد نزدیک بین فقط وقتی تصویر جسمی را واضح می بینند که جسم به چشم آنها نزدیک باشد.آنها باید از عدسی واگرا (مقعر) در عینک خود استفاده کنند. این بیماری ارثی است ولی به عوامل دیگری بجز ژن نیز بستگی دارد. معمولا در دوران کودکی ظاهر می شود و پس از ایجاد با رشد بدن و چشم منجر به افزایش طول چشم می شود، شدت آن افزایش یافته و شماره عینک بالاتر می رود.

این جراح و متخصص چشم در مورد راه ها ی اصلاح دید در افراد نزدیک بین بیان کرد :اصلاح دید در افراد نزدیک بین با عدسی مقعر یا واگرا است. گاه از لنز تماسی نیز استفاده می شود. درمان توسط جراحی با لیزر است. عینک افراد نزدیک بین شماره منفی دارد و هرچه چشم ضعیف تر باشد شماره بالاتر خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که نشانه نزدیک بینی در افراد چیست، عنوان کرد :نشانه نزدیک بینی تار دیدن اجسام دور مثل نوشته روی تخته یا فیلم است.

او علل و عوامل خطرسازنزدیک بینی در افراد را اینگونه تشریح کرد :در مورد علت نزدیک بینی عده ای مسائل وراثتی را دخیل می دانند در حالی که عده ای دیگر معتقدند که نزدیک بینی در اثر انجام کارهای ظریف که نیاز به دقت بینایی زیادی دارد به وجود می آید.

این جراح و متخصص چشم در مورد راه ها ی درمان نزدیک بینی بیان کرد :بهترین روش اصلاح عیوب انکساری چشم مانند نزدیک بینی استفاده از عینک است. هر چند روش ها ی دیگری از قبیل تجویز لنزهای تماسی و جراحی توسط لیزر هم وجود دارد. به هر حال برای انتخاب روش مناسب مشورت با یک اپتومتریست توصیه می شود.

مطلب پیشنهادی :  افزایش سلامت روده با دوری از استرس

وی پایان گفت :با وجودی که نزدیک بینی به آسانی درمان می شود، نمی توان از آن پیشگیری یا از شدید شدن آن جلوگیری کرد. نزدیک بینی معمولاً بدتر می شود و گاهی اوقات بسیار سریع هم پیشرفت می کند.این رشد در اکثر اوقات تا اوایل دهه ۲۰ زندگی ادامه خواهد داشت. بیش تر مواقع پس از این سن، نزدیک بینی دیگر پیشرفت نخواهد کرد.نزدیک بینی در حالت معمولی درمان قطعی ندارد و هیچ ورزش چشمی یا رژیم غذایی یا دارویی نیست که بتواند آن را علاج کند.

آیا نزدیک بینی چشم درمان میشود؟

منبع : namnak.com

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

درمان سریع سرفه - راه های درمان سرفه با روشهای طبیعی

درمان سریع سرفه – راه های درمان سرفه با روشهای طبیعی

درمان سریع سرفه درمان سریع سرفه – راه های درمان سرفه با روشهای طبیعی چه …

علائم بیماری تاکی کاردی و راه درمان آن

علائم بیماری تاکی کاردی و راه درمان آن تاکی کاردی یا تندتپشی شرایطی است که …