خانه / مطالب دندانپزشکی / برفک دهان را جدی بگیرید

برفک دهان را جدی بگیرید

برفک دهان را جدی بگیرید

یک دندانپزشک به افراد توصیه کرد: ضایعات سفید رنگ داخل دهان که برفک نامیده می‌شود را جدی بگیرید چرا که این ضایعات می‌توانند پیش سرطان باشند.

برفک دهان را جدی بگیرید (برج دنتال)

دکتر فریدون نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: برفک دهان به صورت مختلف در دهان بروز می‌کند. هر نوع ضایعه سفید رنگی که در سطح داخلی دهان دیده شود برفک دهان نامیده می‌شود و نیازمند بررسی است.

به گفته این دندانپزشک، هر نوع ضایعه سفید رنگ در داخل دهان باید مورد معاینه قرار گیرد چرا که تشخیص درست و به موقع بیماری‌های دهان از اهمیت زیادی برخوردار است.

نعمتی افزود: البته وجود برفک دهان می تواند دلایل ساده‌تری هم داشته باشد. به عنوان مثال سفیدی روی سطح زبان ممکن است به علت رشد زائده‌های چشایی روی سطح زبان باشد که معمولا به علت کم خونی بروز می‌کند.

وی در ادامه گفت: تشخیص زودهنگام بیماری‌های داخل دهان بخصوص برفک دهان جهت تشخیص بیماری‌های احتمالی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این گونه ضایعات می‌تواند نشان دهنده پیش سرطان باشد که در این صورت تشخیص زودهنگام آنها از اهیمت بالایی برخوردار است.

نعمتی در ادامه بهداشت مناسب را در پیشگیری از بروز بیماری‌های دهان و دندان مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: تغذیه خوب و به دور از مصرف مواد شیمیایی می‌تواند نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان داشته باشد.

منبع:pezeshki2025.persianblog.ir

حتما بخوانید :  برآورد نشدن هزینه درمان دندان‌پزشکی پیش از معاینه یا اتمام درمان
سایت ایران

مطلب پیشنهادی

Dentist

برآورد نشدن هزینه درمان دندان‌پزشکی پیش از معاینه یا اتمام درمان

خیلی وقت ها هزینه‌ بعد از درمان دندانپزشکی دکترتان بالا‌تر از برآورد اولیه است؛ گاه از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

telegram-channels

عضویت در کانال ما در تلگرام

دریافت و نمایش مطالب و تصاویر دندانپزشکی

شما با موفقیت عضو شدید !