خانه » مطالب دندانپزشکی » کاربردهای لیزر در دندانپزشکی و درمان ریشه دندان
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

کاربردهای لیزر در دندانپزشکی و درمان ریشه دندان

کاربردهای لیزر در دندانپزشکی و درمان ریشه دندان

کاربردهای لیزر در دندانپزشکی و درمان ریشه دندان، پوسیدگی‌های دندانی و جراحی ریشه دندان در همایش بین‌المللی انجمن اندودانتیست‌های ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر “محمد اثنی‌عشری” گفت:
با گذشت بیش از چهل ‪ سال از ورود لیزر در علم دندانپزشکی امروزه بکارگیری این فناوری بیش از پیش مورد توجه دندانپزشکان قرار گرفته است
وی اضافه کرد مهمترین کاربرد لیزر در بافت‌های سخت دندانی از جمله تهیه حفره جهت پر کردن دندان، برداشتن پوسیدگی دندانی، جراحی ریشه دندان برداشتن جرم‌های دندانی و در بافت‌های نرم دندانی برای جراحی پلاستیک لثه دندانها، کنترل خونریزی، سفید کردن دندانها و درمان آفت و زخم‌های دهانی می‌باشد.
دکتر اثنی عشری گفت کاربرد لیزر در درمان ریشه دندان شامل برداشتن نسوج دندانی، حذف نسوج آلوده و ضد عفونی کانال است همچنین از لیزرهای کم توان می‌توان به عنوان عامل درمانی برای کاهش درد قبل و پس از درمان ریشه و کاهش التهاب و افزایش ترمیم به دنبال درمان و جراحی ریشه دندان استفاده کرد.
وی گفت با توجه به اهمیت این رشته و تمایل فراوان دندانپزشکان به آشنایی با علم لیزر، در دهمین همایش بین‌المللی انجمن اندودانتیست‌های ایران که با شعار “ایده‌های نوین در درمان ریشه دندان” برگزار می‌شود پانل ویژه یک روزه برای آموزش این علم در نظر گرفته شده است.

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png