خانه » مطالب دندانپزشکی » چه عواملی بر روی طرح لبخند مؤثر هستند ؟

چه عواملی بر روی طرح لبخند مؤثر هستند ؟

عواملی که بر روی طرح لبخند مؤثر است:

۱ـ شکل صورت :مهمترین عامل در ارزیابی طرح لبخند است.کسی که صورت درازی دارد باید بر روی عرض تاکید کرد تا ظاهری متناسب به دست آورد.کسی که در قسمت میانی صورت ظاهری جذاب دارد باید تمرکز را بر این قسمت بیشتر نماید.

۲ـ انتظارات شخص: می خواهید در نظر دیگران چگونه جلوه کنید در لبخند عاقلانه ظاهری معقول تر و باهوش تر پیدا می کنید لبخند جوانی  به شما ظاهری پرانرژی تر و بی باک تر می دهد.

۳ـ سن: می خواهید چند ساله به نظر برسید.هنگامی که دو دندان جلوی شما بلند تر باشد جوانتر به نظر می رسید.همچنین دندانهای سفید تر باعث جوانتر به نظر رسیدن شما می شود.بر عکس دندانهای در یک سطح و با رنگ گرفته تر باعث بالا رفتن سن شما خواهد شد.

امروزه میزان آگاهی افراد جامعه در زمینه تاثیر ظاهر دندانها در روابط فردی و اجتماعی بسیار بالا رفته است.میزان مراجعین دندانپزشکان برای زیبا سازی دندانها روز به روز بیشتر می شود.درمانهای دندانپزشکی زیبایی بر خلاف تصورات اولیه ،  درمانهای لوکس و خاص افراد مرفه جامعه نیست و در بسیاری از موارد تاثیر فوق العاده ای در اعتماد به نفس شخص و بهبود وضعیت روحی و روانی او و نهایتا افزایش بهره وری شخص در اجتماع دارد .

سایت ایران