مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » پوسیدگی دندان ها در حین ارتودنسی

پوسیدگی دندان ها در حین ارتودنسی

وسیدگی دندان

اگر دندان هایمان حین ارتودنسی بودن دچار پوسیدگی شدند چه کارهایی باید برایشان انجام دهیم؟

دکتر نریمان قره داغی، جراح و دندان‌پزشک :

از سیم‌های ارتدنسی برای صاف کردن وضعیت دندان‌ها استفاده می‌شود. این سیم‌ها باعث می‌شوند که تمیز کردن دندان‌ها با مشکل مواجه شود. بنابراین، برای جلوگیری از بروز پوسیدگی در حین درمان ارتدنسی باید توجه بیشتری به دندان‌های خود داشته باشید. در ادامه، چند تکنیک آسان برای اطمینان از بهبود فرم لبخندتان پس از درمان ارتدنسی ارائه شده است.
از یک مسواک ویژه استفاده کنید
مسواک زدن منظم باعث پارگی سیم‌های ارتدنسی نخواهد شد. برای تمیز کردن کامل میان دندان‌ها می‌توانید از مسواک‌های بین دندانی استفاده کنید. این مسواک‌ها از برس ویژه‌ای برخوردارند که مواد غذایی باقی مانده بر روی سیم‌ها و دندان‌ها را به صورت کامل پاکسازی می‌کند. همچنین می‌توانید از دستگاه پر فشار واترپیک برای پاکسازی کامل دهان و دندان خود استفاده کنید.
پس از صرف هر وعده غذایی مسواک بزنید
از آنجایی که سیم‌های ارتدنسی مانع از پاکسازی طبیعی مواد غذایی از روی دندان‌ها می‌شوند، بهتر است که پس از صرف هر وعده غذایی مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. هر قدر که مواد غذایی کمتر بر روی دندان‌ها باقی بمانند، احتمال پوسیدگی و کرم‌خوردگی کمتر خواهد شد. این امر ممکن است کمی خسته‌کننده به نظر بیاید؛ اما اعتماد داشته باشید! زمانی که سیم‌های ارتدنسی را بر می‌دارید، از اینکه به طور منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کردید، راضی خواهید بود.
استفاده از دهان‌شویه را فراموش نکنید
حتی پس از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان نیز بخشی از ذرات غذا بر روی سیم‌های ارتدنسی باقی می‌مانند. برای شستشوی دهان از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید استفاده کنید تا ذرات غذا به صورت کامل پاکسازی شوند. اگر به دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید دسترسی ندارید، از آب خالی استفاده کنید

منبع مطلب پوسیدگی دندان ها در حین ارتودنسی

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال