نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸ - ۱۹:۱۸

 کد خبر: 57
 463 بازدید

نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز

نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز یک مطالعه که به تازگی انجام شده نشان می دهد که نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز می تواند نیاز انسان به دندانپزشک را برطرف سازد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ساینس دیلی ،  چای سبز حاوی مولکول های ضد میکروبی به […]

نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز

یک مطالعه که به تازگی انجام شده نشان می دهد که نوشیدن یک فنجان چای سبز در روز می تواند نیاز انسان به دندانپزشک را برطرف سازد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ساینس دیلی ،  چای سبز حاوی مولکول های ضد میکروبی به نام “catechins” هستند که سلامت دندان را تقویت می کنند.
“آلفردو مورابیا” از دانشگاه “کلمبیا” در نیویورک، گفت: چای سبز اثرات باکتریسیدالی دارد که تنها درصورتیکه بدون شکر مصرف شود برای دندان ها مفید خواهد بود.
وی افزود: نوشیدن قهوه شیرین نیز حقیقتا مضر است.
مورابیا خاطر نشان کرد: نوشیدن قهوه تلخ مسئله ای ندارد اما نوشیدن قهوه شیرین باعث از دست دادن دندان ها می شود.
در این مطالعه جدید “یاسوشی کویاما” از دانشکده پزشکی دانشگاه “توهوکو” در ژاپن و همکارانش ، بیش از ۲۵ هزار مرد و زن ژاپنی ۴۰ تا ۶۴ ساله را مورد بررسی قرار دادند.
آنها دریافتند: احتمال داشتن دندان هایی کمتر از ۲۰ عدد در مردانی که دست کم یک فنجان چای سبز در روز می نوشیدند نسبت به آنهاییکه چای سبز مصرف نمی کردند، کمتر از ۱۹ درصد و در زنان کمتر از ۱۳ درصد بود.

حتما بخوانید :  علت و درمان دندان‌قروچه در کودکان

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری