خانه / تازه های سلامت / نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم

نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم

در بزرگسال نشانه‌های سرطان چشم به صورتی بوده که در لایه‌های دیگر چشم ملانوم دیده می‌شود و تومورهای دیگر در عصب بینایی چشم، گلیوم‌های عصب اپتیک، نوروفیبروماتوزیک و اعصاب چشم، عضلات چشم و پلاکت چشم مشاهده می‌شود

نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم

یک جراح و متخصص بیماری‌های چشم با اشاره به نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم گفت: سارکوم یا سرطان‌ عضله در چشم سبب کاهش دید، وجود نقطه‌های سیاه در میدان بینایی و بروز غدداشکی در چشم افراد مبتلا می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر منصور جعفری‌نمین درباره سرطان چشم اظهار کرد: سرطان چشم در داخل خود چشم شبکیه، پرده چشم و لایه‌های چشم به وجود می‌آید.

رئیس انجمن چشم‌پزشکی استان اردبیلبا بیان اینکه تومور در پرده شبکیه چشم در کودکان ۶ ماه تا یک سال مشاهده می‌شود، افزود: علامت تومور چشم این گونه است که چشم و مردمک چشم سفید می‌شود و به عبارتی مثل چشم گربه می‌درخشد.

وی خاطرنشان کرد: در بزرگسال نشانه‌های سرطان چشم به صورتی بوده که در لایه‌های دیگر چشم ملانوم دیده می‌شود و تومورهای دیگر در عصب بینایی چشم، گلیوم‌های عصب اپتیک، نوروفیبروماتوزیک و اعصاب چشم، عضلات چشم و پلاکت چشم مشاهده می‌شود.

جعفری‌نمین با اشاره به اینکه سارکوم یا سرطان عضله در چشم بزرگسالان سبب کاهش دید و وجود نقطه‌های سیاه در میدان بینایی گاهی نیز با درد در کره چشم و آب مروارید همراه است، عنوان کرد: این مشکل باعث بروز غدداشکی در افراد مبتلا می‌شود.

وی ادامه داد: سرطان‌های چشم نیز گاهی مربوط به لبه‌های پلک، پشت و اطراف چشم نیز است که به صورت قابل توجهی در نیمه‌های داخلی چشم نیز سرایت کرده و مشاهده می‌شوند.

جعفری‌نمین اضافه کرد: سرطان‌هایی که مربوط به چشم و پوست اطراف آن شامل پلک می‌شوند بیشتر در افرادی همچون کشاورزان، کارگران و افرادی که به نوعی در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارند، دیده می‌شود.

این چشم پزشک با بیان اینکه سرطان‌چشم بسیار بدخیم نیست و گسترش پیدا نمی‌کند،

گفت: از جمله نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم زخم در پلک‌ها و زخم‌هایی بوده که با گذشت زمان همچنان بهبود نیافته و روی آن یک لایه ایجاد شده باشد و کندن پوست آن خونریزی ایجاد می‌کند که در صورت مشاهده این علایم حتما باید با یک متخصص چشم مشورت شود و مورد بررسی قرار گیرد.

جراح و متخصص بیماری‌های چشم ادامه داد: عفونت‌های گردشی‌چشم به نام شالازیوم اگر بدخیم باشد و با عمل کردن چشم و درمان، عود مجدد داشته باشد ازجمله نشانه‌های دیگر ابتلا به سرطان چشم است.

که در این زمینه نیز باید معاینه دقیقی انجام شود چراکه گاهی بی توجهی به این مسئله و ساده گذشتن از آن می‌تواند پلک را متورم کرده یا زخم در چشم ایجاد کند و سبب شده تا لایه سفید چشم به شدت درگیر شده و بهبودی آن بسیار مشکل است.

منبع : سایت سلامتی
گردآوری: برج دنتال

همچنین ببینید

این سردرد نشان دهنده التهاب مغزی است.

این سردرد نشان دهنده التهاب مغزی است.

سردرد در حالت عادی نگران کننده نیست ولی سردردهای شدید یا همراه با تب و …