مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » مشکلات دندانپزشکی دانش آموزان

مشکلات دندانپزشکی دانش آموزان

Oral-Diseases-Gingivitis

این نکات مهم دندانپزشکی را برای حفظ سلامت دهان و دندان دانش آموزان باید در نظر بگیرید.

دکتر سعید عسگری روز چهارشنبه در نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی در تبریز ، افزود : هر دو این بیماری ها ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد دارد و قابل پیشگیری است.
وی ادامه داد : طبق آخرین بررسی های بعمل آمده بطور متوسط هر کودک پنج تا شش ساله ایرانی دارای پنج دندان شیری پوسیده و از سن شش تا ۱۲ سالگی نیز میزان پوسیدگی دندان های دایمی روندی افزایشی دارد.
دکتر عسگری گفت : بهترین زمان جهت کنترل بیماری های دهان و دندان سنین کودکی است و بر همین اساس در راستای طرح تحول سلامت توافق نامه ای بین دو وزارت بهداشت و آموزش و پرورش جهت ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی منعقد و از اردیبهشت ماه سالجاری اجرایی شده است.
وی اظهارکرد : هدف کلی این تفاهم نامه بهبود شاخص DMFT که مهم ترین شاخص پوسیدگی دندان می باشد، در بین دانش آموزان ابتدایی کشور است.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله اهداف اختصاصی این طرح را افزایش درصد دانش آموزان ۱۲ ساله بدون پوسیدگی دندان از ۳۵ درصد به ۴۱ درصد و کاهش میزان DMFT دانش آموزان ۱۲ ساله از ۲.۰۹ درصد به یک درصد طی شش سال، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و والدین در زمینه سلامت دهان و دندان و تکمیل شناسنامه الکترونیک دانش آموزی عنوان کرد.
نشست کشوری برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه جاری در سالن کنفرانس هتل شهریار تبریز در حال برگزاری است.

منبع مطلب مشکلات دندانپزشکی دانش آموزان

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال