مخاطرات فست فود برای دندانها – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » مخاطرات فست فود برای دندانها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ - ۱۳:۱۴

 کد خبر: 1928
 229 بازدید

مخاطرات فست فود برای دندانها

مخاطرات فست فود برای دندانها اسيد موجود در نوشابه‌هاي گازدار موجب فرسايش ميناي دندان شده و همچنين قند بالاي اين محصولات، پوسيدگي دندان ‌ها را تسريع مي‌كند. کار‌شناسان اعلام کرده‌اند هر کدام از خوراکی‌ها به ویژه خوراکی‌های فست فودی می‌تواند باعث آسیب شدید به دندان‌ها شوند. پودر کاری و سس سویا می‌توانند باعث آسیب شدید […]

65d107bc05e334136f4634711088c6934cef35b5 مخاطرات فست فود برای دندانها

مخاطرات فست فود برای دندانها

اسيد موجود در نوشابه‌هاي گازدار موجب فرسايش ميناي دندان شده و همچنين قند بالاي اين محصولات، پوسيدگي دندان ‌ها را تسريع مي‌كند.

کار‌شناسان اعلام کرده‌اند هر کدام از خوراکی‌ها به ویژه خوراکی‌های فست فودی می‌تواند باعث آسیب شدید به دندان‌ها شوند. پودر کاری و سس سویا می‌توانند باعث آسیب شدید به دندان‌ها و تخریب رنگ آن‌ها شوند.

گفتنی است، جویدن تکراری گوشت کباب سخت و سفت می‌تواند منجر به درد فک در افراد شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پیتزا و پاستا به سرعت در دهان حل می‌شوند و می‌تواند منجر به افزایش اسید در دهان شوند و در ‌‌نهایت باعث تخریب دندان‌ها شوند.

غذاهای نشاسته‌دار مثل پفک و چیپس بین دندان گیر می‌کنند و می‌توانند منجر به افزایش سطح قند در دهان و فساد بین دندان‌ها شوند.

کار‌شناسان برای حفظ سلامت دندان‌ها و همینطور جلوگیری از تغییر رنگ آن‌ها توصیه می‌کنند
افراد غذاهایی مانند اسفناج یا کلم بروکلی را به عنوان سبزیجات سبز محافظ دندان مصرف کنند، این سبزیجات می‌توانند به شدت از سلامت دندان‌ها نگهداری به عمل آورند.

منبع مطلب : www.hidoctor.ir

حتما بخوانید :  پیشگیری از تخریب دندانها با رعایت این موارد

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری