مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

Dental_Implant

قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

مدیرکل اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی گفت: قیمت [قطعات] ایمپلنت‌های دندانی با توجه به برند و کشور تولیدکننده از ۲۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان متغیر است.

مهندس حسین صفوی مدیرکل اداره نظارت در ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: قیمت ایمپلنت‌های دندانی متفاوت است. محصولات مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اغلب از کره، اروپا و آمریکا است. قیمت این [قطعات] ایمپلنت‌ها با توجه به برند آنها از ۲۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.
وی افزود: عدم شفافیت قیمت ایمپلنت‌ها باعث تقلب و تخلفات زیاد در این زمینه شده بود.

وی در خصوص وقوع این تخلفات در حوزه‌های مختلف عنوان کرد: این تخلفات و تقلبات در شبکه توزیع، توسط واردکننده‌ها، تولیدکننده‌ها و حتی در مطب دندانپزشکان اتفاق می‌افتد. علت اصلی این تخلفات مشخص نبودن مرز بین قیمت ایمپلنت دندانی و دستمزد دریافتی پزشک است.

صفوی از مزایای قیمت‌گذاری شدن ایمپلنت‌های دندانی اینگونه می‌گوید: با مشخص‌شدن قیمت‌های مصوب برای ایمپلنت‌های دندانی بیمار می‌تواند به‌راحتی متوجه شود که چه بخش از پول پرداختی برای دستمزد پزشک، ایمپلنت‌های دندانی و سایر مواد است.

وی راجع به قیمت ایمپلنت‌های دندانی اظهار کرد: به دلیل متفاوت بودن قیمت ایمپلنت‌های دندانی باید به نکاتی توجه شود. ایمپلنت‌ها با توجه به کیفیت، کشور سازنده و برند آنها قیمت‌های مختلفی دارند.

صفوی بیان کرد: برای اینکه بیمار متوجه شود که پزشک چه کالا و با چه قیمتی برای دندانش استفاده می‌کند می‌تواند از دندانپزشک مربوط بخواهد که برای انجام فرآیند ایمپلنت‌گذاری برند و نوع ایمپلنت را به بیمار اعلام کند.


منبع مطلب : قیمت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رسانی و افزايش آگاهی عمومی تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2016 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال