علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟ – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۵

 کد خبر: 4326
 404 بازدید

علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟

علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟  بسیاری از ما پس از پرکردن دندان حساسیت دندانی را تجربه می‌کنیم. حساسیت دندانی پس از پرکردن علل مختلفی می‌تواند داشته باشد که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم. هنگامی که برای پر کردن دندان به دندانپزشکی می‌روید در مرحله اول به شما بی‌حسی تزریق می‌شود تا […]

tooth sensitive

علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟

 بسیاری از ما پس از پرکردن دندان حساسیت دندانی را تجربه می‌کنیم. حساسیت دندانی پس از پرکردن علل مختلفی می‌تواند داشته باشد که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.
هنگامی که برای پر کردن دندان به دندانپزشکی می‌روید در مرحله اول به شما بی‌حسی تزریق می‌شود تا درد مراحل ترمیم دندان را حس نکنید چرا که زمانی که دندانپزشک شروع به کار کرده و پوسیدگی را برمیدارد بسیار دردناک بوده و دندان را تروماتیزه می‌کند، خوشبختانه با توجه به بی‌حسی معمولا درد در پروسه ترمیم دندان را حس نمی‌کنیم که علت اصلی حساسیت پس از پر کردن دندان همین مساله است و بدن شما سعی می‌کند شما را متوجه این مساله بکند که دندان شما آسیب دیده است.

هرچه حفره دندان عمیق‌تر و به تبع آن پرکردگی بیشتر باشد احتمال اینکه حساسیت پس از ترمیم دندان را تجربه کتید بیشتر است.

علاوه بر تروما علل دیگری هم می‌توانند منجر به حساسیت بعد از پرکردگی دندان شوند مانند:
١- بلند بودن سطح پرکردگی دندان
٢-در صورتی که پرکردگی فلزی وسیع داشته باشید (چرا که فلز سرما را به عصب دندان سریع منتقل کرده و می‌تواند حساسیت دندان را افزایش دهد)
با حساسیت دندانی پس از ترمیم دندان چه کنیم؟
در بیشتر موارد نیازی به کار خاصی نمی‌باشد پالپ دندانی به مرور فاصله خود را از سطح دندان بیشتر کرده و همانند عایقی حساسیت دندانی را کم می‌کند.
اگر حساسیت دندانی برطرف نشد یا به مرور زمان بیشتر شد باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید، علت آن می‌تواند پرکردگی بلند بوده یا نیاز به تعویض پرکردگی داشته باشد.
منبع: oralanswers.com

منبع مطلب : علت حساسیت دندان پس از ترمیم چیست؟
حتما بخوانید :  سلامت دندان و راهکارهای مفید

برچسب ها : , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری