مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » صبح ها پیش از صبحانه مسواک بزنید

صبح ها پیش از صبحانه مسواک بزنید

صبح ها پیش از صبحانه مسواک بزنید

یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توصیه به هموطنان مبنی‌بر دو بار مسواک زدن در روز یکی پیش از صرف صبحانه و دیگر پیش از خواب شبانه گفت: آثار بزاق ترشح شده در دهان تخریبی یا تمیز کننده‌ است.

دکتر محمدامین توکلی در حاشیه کنگره دستیاران دندانپزشکی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که در فعالیت‌های روزانه حین صحبت و نوشیدن مایعات، غلظت بزاق دهان دستخوش تغییر (رقیق و غلیظ) می‌شود، افزود: اما پس از بیداری از خواب شبانه بزاق به علت سکون طولانی مدت در دهان غلیظ و pH اسیدی پیدا کرده که اثر تخریبی را بر روی مینای دندان دارد.

وی افزود: از این رو در هنگام صبح مینای دندان نرم و با صرف صبحانه حاوی شکر ، شیرینی به منافذ ریز دندان نفوذ و زمینه تخریب آن را فراهم می‌کند بنابراین دندانپزشکان مسواک زدن پیش از صرف صبحانه یا بیش از نیم ساعت پس از خوردن صبحانه را توصیه می‌کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدت زمان لازم برای مسواک زدن موثر در تمیز نگهداشتن دندان‌ها را حدود ۵ دقیقه برشمرد و افزود: استفاده از نخ دندان و توجه به نحوه تغذیه حاوی مواد قندی کمتر و کلسیم بیشتر هم برای سلامت دندان‌ها سودمند است.

وی با بیان این‌که خدمات دندانپزشکی در درمانگاه‌های مراکز آموزشی با تعرفه‌های کمتری ارائه می‌شود، اظهار کرد: در مراکز بهداشتی درمانی هم خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود.

دکتر توکلی با بیان این‌که برخی از مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند،‌ افزود: هم‌اکنون کار دندانپزشکی به مراتب بهتر در روستاهای دور افتاده ارائه می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این‌که کیفیت خدمات دندانپزشکی ایران با پیشرفته‌ترین کشورها برابری می‌کند ، گفت:‌ کلیه درمان‌های نوین دندانپزشکی نظیر ایمپلنت به صورت روتین در ایران انجام می‌شود ؛ به نحوی که دندانپزشکان ایرانی همواره بیمارانی از کشورهای همسایه برای دریافت این خدمات دارند.

وی، استفاده از سلول‌های بنیادین در دندانپزشکی را در مرحله آزمایشگاهی و تجربی عنوان کرد و گفت: ‌در ۳۰ سال پیش بیشترین علت مراجعه به دندانپزشکی کشیدن دندان و امروز پر و ترمیم کردن دندان‌هاست.

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رسانی و افزايش آگاهی عمومی تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال