مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » شایعات رایج در زمینه ارتودنسی

شایعات رایج در زمینه ارتودنسی

Depositphotos_23529879_s

ممکن است برای شما عزیزان در مورد ارتودنسی سوالاتی پیش بیاید و بابرخی صحبت هاو شایعات مختلف نظرتان در مورد آن دچار تغییراتی شده باشد

همه می‌دانند که وظیفه یک دندانپزشک، مراقبت از سلامت دهان و دندان است؛ با این حال، همه با وظایف یک متخصص ارتدنسی آشنایی ندارند. این مسئله در برخی از مواقع باعث ایجاد سردرگمی و سوء تفاهم در قبال عملکرد متخصص ارتدنسی در کمک به بیماران می‌‌‌شود. در ادامه، نگاه دقیق‌تری به باورهای غلط و تصورات نادرست درباره ارتدنسی خواهیم داشت.
شاید بزرگ‌ترین تصور نادرستی که درباره متخصصان ارتدنسی وجود دارد، این است که آنها مانند یک دندان‌پزشک خانوادگی هستند. حقیقت این است که آنها با دندان‌پزشکان خانوادگی تفاوت زیادی دارند. وظیفه یک دندان‌پزشک و یک متخصص ارتدنسی، کمک به افراد جهت لذت‌بردن از سلامت دهان و دندان‌شان است؛ با این حال، متخصصان ارتدنسی از روش‌های مختلفی در راستای تحقق این هدف بهره می‌گیرند. به عنوان مثال، اگر به پرکردن یکی از دندان‌های خود نیاز داشته باشید، قطعا به سراغ یک متخصص ارتدنسی نخواهید رفت. دندان‌پزشکان، متخصصانی هستند که به معضلات سلامت دهان و دندان از قبیل پرکردن و کشیدن رسیدگی می‌کنند. علاوه‌براین، دندان‌پزشکان نقش موثری در درمان بیماری‌های لثه، پوسیدگی دندان، دندان درد و سایر مشکلات مرتبط با بهداشت دهان و دندان ایفا می‌کنند.
اکثر بیمارانی که به متخصصان ارتدنسی مراجعه می‌کنند، یا از سیم‌های ارتدنسی استفاده می‌کنند و یا به استفاده از آنها نیاز دارند تا فرم دندان‌های خود را اصلاح کنند. به عبارت دیگر، آنها زمانی به سراغ یک متخصص ارتدنسی می‌روند که از هم‌ترازی دندان‌های خود راضی نباشند. ممکن است دندان‌های کودکان با بالارفتن سن نامرتب و کج شوند؛ این معضل به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. از این رو، بهتر است که یک متخصص ارتدنسی کودکان را در سن هفت سالگی معاینه کند.

منبع مطلب شایعات رایج در زمینه ارتودنسی

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال