زمان جرم گیری دندان ها چه موقع است؟ – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » زمان جرم گیری دندان ها چه موقع است؟
 کد خبر: 4668
 332 بازدید

زمان جرم گیری دندان ها چه موقع است؟

زمان جرم گیری دندان ها چه موقع است؟ چه موقع جرمگیری دندان لازم می شود و انجام آن برای سلامت دندان امری ضروری محسوب می شود،چه فایده ای برای دندان ها دارد ،جرم دندان از کجا می آید و تاثیرات منفی که برروی دندانها میگذارد کدامند؟ دکتر عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک و عضو هیئت علمی […]

jerm_giri

زمان جرم گیری دندان ها چه موقع است؟

چه موقع جرمگیری دندان لازم می شود و انجام آن برای سلامت دندان امری ضروری محسوب می شود،چه فایده ای برای دندان ها دارد ،جرم دندان از کجا می آید و تاثیرات منفی که برروی دندانها میگذارد کدامند؟
دکتر عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در خصوص زمان جرم‌گیری دندان گفت: در صورتی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود به مرور غذاها و یا پلاک‌های سرخی که روی دندان قابلیت تمیز شدن را دارند سخت می‌شوند و در این هنگام دیگر وسایل معمولی مثل نخ دندان و یا مسواک قابلیت بر طرف کردن آن‌ها را ندارد. به همین خاطر لازم است با وسایل حرفه‌ای‌تر اجسامی را که به دندان‌ها چسبیده‌اند را برداشت که اگر به موقع انجام نشود سلامت لثه را تهدید خواهد کرد.
وی ادامه داد: بروز التهاب در لثه‌ها و همچنین تحلیل رفتن استخوان فک از جمله خطراتی است که سلامت دهان و دندان را تهدید خواهند کرد.
ظفرمند اظهار کرد: وقتی میزان جرم‌ دندان در حدی باشد که به استخوان نگهدارنده‌ دندان در داخل فک و لثه صدمه وارد کند به احتمال قوی به درمان‌های پیشرفته نیاز خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: حساسیتی که پس از جرم‌گیری بروز می‌یابد ارتباط و مشکلی با برداشتن جرم ندارد، اما در هر صورت بنابر تشخیص پزشک درمان صورت می‌گیرد چرا که برای رفع حساسیت می‌توان از خمیر دندان‌های ضد حساسیت استفاده کرد و در موارد شدیدتر استفاده از دهانشویه حاوی فلوراید منعی ندارد‌.
باشگاه خبرنگاران جوان

منبع مطلب : زمان جرم گیری دندا نها چه موقع است؟

حتما بخوانید :  زیبایی دندان با نمک و پوست بادام

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
ارسال دیدگاه

*

code

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری