مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » دندان پوسیده و مراقبت های آن

دندان پوسیده و مراقبت های آن

Preston-Dentist-Tooth-Decay-stages

سعی کنید از سلامت دندان هایتان اطلاع داشته باشید و نگذارید دندان پوسیده ای در دهانتان وجود داشته باشد!

کیوان ساعتی، دندانپزشک ترمیمی با اشاره به مسئله پوسیدگی دندان اظهار کرد: به‌هیچ عنوان نباید حتی یک دندان پوسیده در دهان خود داشته باشید به دلیل آنکه پوسیدگی دندان نیز یک بیماری محسوب می‌شود که باید مانند سایر بیماری‌ها به درمان آن پرداخت.
وی افزود: به فرد نمی‌توان گفت وجود مقدار معینی دندان پوسیده در دهان وی معقول است بیان این مسئله مثل این خواهد بود که مدت‌زمانی معین را برای ابتلای فرد به تب خوب بدانیم. پوسیدگی در دهان فرد نیز مانند تب نباید وجود داشته باشد.
این دندانپزشک ترمیمی اظهار داشت: میزان دندانهای ترمیم‌شده در کشور‌های پیشرفته در حد صفر است و تعداد این دندان‌ها در ایران به ۲ تا ۳ دندان ترمیمی می‌رسد این تعداد در شهر‌ها و مناطق خوب ایران دیده می‌شود.
ساعتی ادامه داد: در شهر‌ها و روستا‌های دورافتاده تعداد دندان‌های پوسیده به ۶ تا ۷ دندان نیز می‌رسد. بروز این بیماری در فرد به عوامل مختلفی از جمله فرهنگ، رعایت بهداشت و دسترسی به مراکز دندانپزشکی باز می‌گردد.
وی با اشاره به دفعات مراجعه به دندانپزشکی بیان کرد: افراد سالم هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنند این تعداد مراجعه برای افرادی که دو تا سه دندان پوسیده خود را ترمیم کرده‌اند، به هر سه تا چهار ماه یکبار می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران

منبع مطلب : دندان پوسیده و مراقبت های آن

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رسانی و افزايش آگاهی عمومی تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2016 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال