خانه / سلامت زنان / درمان عفونت رحم و زخم داخل رحم

درمان عفونت رحم و زخم داخل رحم

 

عفونت‏ رحم‏: زخم داخل رحم: ترشحات زیادتر از حال طبیعى رحم‏

درمان عفونت رحم و زخم داخل رحم

زمانى که بعلت ورود میکروب‏ هاى عفونت‏ زا رحم دچار عفونت شد اکثر مواقع خود بیمار عفونت را از ترشحات غیر عفونى تشخیص مى‏ دهد.

اگر ماده مترشحه عفونى باشد معمولا رنگ آن سفید است و غلیظ تر از سایر ترشحات مى‏ باشد و بوى بد مى‏ دهد و اگر مقدارى از این ماده مترشحه را در روى آب بیاندازند چون از آب سنگین‏تر است به ته آب فرومی رود و بالاخره با ارائه مقدارى از این ماده مترشحه به آزمایشگاه تشخیص طبى عفونت باثبات رسیده و نوع میکروب آن مشخص مى‏ گردد.

جهت مداواى این افراد اولا لازم است عمل مقاربت با همسر خود را با وسیله انجام دهند تا میکروب به‏ طرف مقابل منتقل نگردد و بررسى شود اگر غفلت شده و میکروب بطرف مقابل منتقل گردیده با مصرف داروهاى آنتى بیوتیک یا داروهاى گیاهى کشنده میکروب هاى درونى مانند شربت آب‏لیموى مشهور نسبت به پاکسازى بدن شوهر از میکروب اقدام شود.

و تا زمانى که طرفین بکلى از عدم وجود میکروب در بدن مطمئن نشده ‏اند حق مجامعت بدون وسیله را ندارند.

و امّا جهت مداواى عفونت رحم مى‏ توان برگ مورد و جفت و سلاب را بطور برابر و شحم حنظل را نصف از هر کدام گرفته بجوشانند صاف کنند و از آب صاف‏ شده با وسیله ‏اى که آن را تنقیه یا پوآر مى ‏نامند بداخل رحم کرده و روزى حداقل دوبار رحم را با این محلول شستشو کنند و این عمل را چند روزى ادامه دهند و لباس هاى زیر را هر روز عوض کرده و ضد عفونى نمایند تا عفونت بکلى از بین برود

مطلب پیشنهادی :  بروز آندومتریوز در زنان بیشتر در چه سنی رخ می دهد

امّا گاه در داخل رحم زخمى موجود است در این صورت با فشار دادن روى رحم در محل زخم احساس درد مى‏شود و هنگام نزدیکى با همسر خود در همین محل احساس درد مى‏شود و پزشک متخصص زنان چون بیمار را معاینه کند وجود زخم را تأئید خواهد کرد.

جهت مداواى این زخم باید روزها با داروهاى شستشودهنده زخم هاى عفونى که بطور رقیق‏ تر درست مى‏ کنند رحم را یکى دوبار شستشو دهند و شب ها یا مواقع استراحت پارچه تمیزى را به مرهم داخلیون اسود که درست مى‏ شود از موم و سقز و کندر و سرنج و روغن کنجد آغشته کرده داخل رحم طورى بگذارند.

که مرهم بروى زخم برسد زخم هاى کهنه و تازه داخل رحم را این مرهم اگر مدتى ادامه دهند مداوا خواهد کرد ضمنا بهتر است این افراد از خوردن غذاهاى زیاد گرم مزاج و ادویه‏ هاى تند پرهیز کنند.

دلیل دختر زا بودن بعضی از خانم ها:

امّا زمانى که ترشحات رحمى در زن زیادتر از حال طبیعى است لکن عفونى و میکروبى نمى‏ باشد این ترشحات مربوط به زیادى رطوبات بدن و ازدیاد بیش از حد رطوبات رحم است.

این‏ گونه زنان اگر در هم چین مواقعى باردار شوند چون چین هاى ذره‏ بینى داخل رحم را ترشحات مخاطى پر کرده نطفه‏ اى که قرار است به فرزند ذکور مبدل گردد قادر نیست در چنین وضعى بدیواره رحم چسبیده و به زندگى خود ادامه دهد امّا نطفه‏ اى که جنین مونث درست مى‏ کند .

مى ‏تواند بهر نقطه از رحم بچسبد و ادامه حیات دهد ازاین‏ جهت است که این‏ گونه از زنان دخترزا مى‏ باشند

مطلب پیشنهادی :  درصورتی که پستان بیش از ظرفیت خود از شیر پر شود

براى مداواى این زنان باید برگ مورد جفت، پودر مازو و زنجبیل و سنبل الطیب را بجوشانند و با آب صاف شده چند روز صبح و شب داخل رحم را شستشو دهند و چند روز متوالى منضج و مسهل‏ هاى گرم مزاج بخورند و بدنبال آن از معاجین خشک‏ کننده استفاده کنند.

تا رطوبات زیادى رحم خشک گردد و مشکلات دیگر آن هم برطرف شود تا رحم براى لانه ‏گزینى اولاد ذکور آماده گردد.

منبع: سایت سلامتی

گردآوری: برج دنتال

شاید این مطالب برایتان جالب باشد

روابط زناشویی….انچه باید بدانید

بسیاری بر این باورند که داشتن رابطه به مقدار زیاد برای سلامت خوب نیست و …

یبوست در بارداری و درمان آن

یکی از مشکلات شایع در زمان بارداری یبوست است که تقریبا ۴۰ درصد زنان باردار …