مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » خرابی دندان با یک عادت اشتباه

خرابی دندان با یک عادت اشتباه

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/03/teeth-grinding-and-clenching-bruxism-507x272.jpg

خرابی دندان با یک عادت اشتباه

خراب شدن دندان می تواند هزار و یک دلیل داشته باشد که یکی از انها عادت نادرستی است که بسیاری از کودکان و بزرگترهاخواسته یا ناخواسته مبتلا به ان هستند و در بیداری و خواب انجام می دهند.

خراب شدن دندان دلایل متعددی دارد که نشات گرفته از رفتارهای سلامتی و عادات و سبک زندگی افراد است.
به هم ساییدن دندان ها عادتی ناخوشایند است که شاید مبتلا به آن از عوارض جدی آن بر روی دندان بی خبر باشد. عادتی که برخی ناخودآگاه و برخی از روی عصبانیت ان را تکرار می کنند در این میان حتی افرادی علاقه به تکرار این اشتباه هم دارند.
جالب است بدانید که در آمریکا طبق یک آمار دندان پزشکی طی چند سال گذشته در حدود ۸۲ میلیون نفر به دلیل به هم ساییدن دندان هایشان آسیب های جدی به دندان هایشان وارد کرده اند.
ساییدن دندان ها مشکلات جدی برای دندان ها از قبیل تخریب و یا از بین رفتن لایه ی بیرونی دندان ها را حاصل می شود.

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/03/bruxism-300x199.jpg

 

دکتر میشل آپا دندان پزشک ویژه ی افراد مشهور و سرشناس در یکی از مقالات خود به این نکته اشاره کرد که از بین رفتن مقاومت دندان ها و ایجاد حساسیت در دندان ها در اکثر بیماران نتیجه ی ساییده شدن دندان ها به خصوص به طور ناخوداگاه و ناخواسته است چرا که در این مواقع به دلیل اینکه فرد تمرکز روی این عمل ندارد فشار بیشتری به دندان ها وارد می شود.
دکتر لیبرتو می گوید: اگر بدون هیچ دلیلی و علی رقم مراقبت های صحیح بهداشتی دندان هایتان دچار پوسیدگی و درد می شود باید مراقب فشارهای عصبی وارد شده باشید چرا که در آزمایشات و کنترل های بیماران برخی از این افراد در شب هنگام خواب دون آنکه اطلاع داشته باشند دندان هایشان را به هم فشار داده و یا ساییده گی ایجاد می کنند که این مشکل به مرور زمان تاثیرات منفی بر روی لثه ها می گذارند.
پس برای جلوگیری از این امر ابتدا باید ترک عادت کنیم و تا حد امکان آرامش را به سیستم عصبی بدن خود القا کنیم . همچنین چک شدن دندان ها توسط دندان پزشک به طور مرتب می تواند از روند این پروسه مخرب ما را آگاه سازد.

 

منبع مطلب : نمناک

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رسانی و افزايش آگاهی عمومی تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2016 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال