خانه » تازه های سلامت » تسهیل روند بارداری با جوشانده انجیر خشک

تسهیل روند بارداری با جوشانده انجیر خشک

در شروع هر چرخه قاعدگی، حدود ۱۲ تا ۲۰ فولیکول اولیه حاوی تخمک نارس تحت تاثیر هورمون محرک فولیکولی (FSH) شروع به رشد می کنند تا به فولیکول ثانوی بدل شوند.

تسهیل روند بارداری با جوشانده انجیر خشک

در شروع هر چرخه قاعدگی، حدود ۱۲ تا ۲۰ فولیکول اولیه حاوی تخمک نارس تحت تاثیر هورمون محرک فولیکولی (FSH) شروع به رشد می کنند تا به فولیکول ثانوی بدل شوند. خود فولیکول های اولیه از فولیکول های ابتدایی منشأ می گیرند. فولیکول های اولیه در تخمدان جنین مونث در ۱۰ تا ۳۰ هفتگی به وجود می آیند.

تا حدود روز ۹ چرخه قاعدگی، تنها یکی از فولیکول های ثانوی باقی می ماند و بقیه فولیکول های در حال رشد تحلیل می روند. فولیکول باقی مانده که فولیکول غالب نام دارد، مقدار زیادی هورمون جنسی زنانه یا استرادیول تولید می کند. تولید این هورمون به همکاری میان سلول های تکا و سلول های گرانولوزا بستگی دارد.

در روز ۱۴ سیکل، تولید هورمون محرک لوتئینی کننده (LH) اوج می گیرد و این امر باعث تبدیل فولیکول ثانوی به فولیکول ثالثیه می شود که در طول ۲۴ تا ۳۶ ساعت بعدی آزاد می شود.

حال اگر این چرخه هورمونی در بدن زن بهم بریزد تخمک آزاد نشده و امکان بارداری وجود نخواهد داشت .جوشانده ای که در زیر معرفی می کنیم کمک میکند که چرخه بالغ شدن تخمک تکمیل شده و منجر به آزاد شدن تخمک شود و از این طریق احتمال بارداری افزایش یابد.

انجیر میوه ای مقوی و شیرین است که در قرآن به آن قسم خورده شده است. نام عربی آن ” تین ” و نام انگلیسی آن ” “FIG”می باشد.درخت انجیر بومی آسیای غربی و كشورهای مدیترانه است و از آنجا به عربستان ، سوریه و فلسطین اشغالی برده شده است .

مطلب پیشنهادی :   گیاهان دارویی مفید برای اعصاب

انجیر درختی است با برگ های زرد و پنجه ای و به رنگ سبز خاكستری كه بلندی آن تا شش متر می رسد و به دلیل عدم مقاومت در مقابل سرمای شدید ، در مناطق معتدله و گرمسیر كشت می شود .

درخت انجیر معمولا از سال چهارم شروع به میوه دادن می كند و تا سن بیست سالگی میوه می دهد.

جوشانده انجیر

مصرف این جوشانده به آزاد شدن تخمک کمک کرده و بارداری را تسهیل میکند.روش تهیه جوشانده ترجمه شده از کتاب جوشانده های گیاهی پرفسور ساراچ اوغلو:

۱۵-۱۶ عدد انجیر خشک را در یک لیتر آب بدون کلر در حال جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه در ظرف در بسته بجوشانید. سپس منتظر شوید تا ولرم شود و از صافی رد کنید.

سپس جوشانده را به دو قسمت تقسیم کنید و ۱۵ دقیقه قبل از وعده های ناهار و شام با شکم خالی میل کنید .این جوشانده را روزی دو بار به مدت ۲۵ روز استفاده کنید . پس از اتمام ۲۵ روز به مدت یک هفته (۷روز)  استراحت کنید و دوباره ۲۵ روز دیگر ادامه دهید.

مدت روزهای مصرف  ۵۰ روز  می باشد. مصرف این جوشانده را از هر روزی میتوانید شروع کنید.

در طول دوران قاعدگی منع مصرف ندارد.

هر روز تازه تازه تهیه کنید
انجیر ها را از وسط نصف کرده و سپس داخل آب در حال جوش بریزید
اگر بر روی انجیر ها آرد سفیدی وجود داشت، با آب سرد شسته و سپس استفاده کنید

توجه:

برای افرادی که پرولاکتین بالا دارند توصیه نمی شود

مطلب پیشنهادی :  بادمجانی در گلدان!

نکات ضروری قبل از استفاده از همه جوشانده ها:

داروهایی که پزشک برای مشکل شما تجویز کرده است را قطع نکنید
درمانهای گیاهی که ذکر میشود را به عنوان درمان کمکی استفاده نمایید
قبل از استفاده از جوشانده ها، از نداشتن آلرژی نسبت به گیاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید و در این زمینه با پزشکتان مشورت کنید
قبل از مراجعه به پزشک و تشخیص دقیق نوع بیماری، به صورت خودسرانه و با حدس و گمان از جوشانده ها استفاده نکیند.

منبع : سایت سلامتی
گردآوری: برج دنتال

سایت ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *