ترمیم دندان با مواد همرنگ – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » ترمیم دندان با مواد همرنگ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ - ۱۷:۵۰

 کد خبر: 2666
 1050 بازدید

ترمیم دندان با مواد همرنگ

ترمیم دندان با مواد همرنگ ترمیم های همرنگ دندان (کامپوزیت) امروزه تقاضای بیماران ، پرکردن دندان با مواد همرنگ دندان است ، زیرا هنگامی که فرد دهان خود را باز می نماید مثلا در حین صحبت  و یا خنده امکان دیده شدن پرکردگی فلزی و تیره وجود دارد. در گذشته بخاطر استحکام آمالگام (مواد تیره) […]

ترمیم دندان با مواد همرنگ

ترمیم های همرنگ دندان (کامپوزیت)

امروزه تقاضای بیماران ، پرکردن دندان با مواد همرنگ دندان است ، زیرا هنگامی که فرد دهان خود را باز می نماید مثلا در حین صحبت  و یا خنده امکان دیده شدن پرکردگی فلزی و تیره وجود دارد.
در گذشته بخاطر استحکام آمالگام (مواد تیره) دندانهای عقب را یطور معمول با آمالگام ترمیم می کردند ولی امروزه با توجه به پیشرفتهایی که در زمینه ساخت کامپوزیت  شده است و با توجه به ارتقاء خصوصیات فیزیکی و مکانیکی این مواد ، می توان دندانهای خلفی را با اطمینان و بدون نگرانی از بروز مشکلات با مواد همرنگ دندان یا کامپوزیت ترمیم کرد.


در ضمن یکی دیگر از مزایای کامپوزیت نسبت به آمالگام در ترمیم های دندان این است که تراش دندان در ترمیم کامپوزیتی محافظه کارانه تر و کمتر از ترمیم های آمالگامی است و لذا نسج دندان سالم تر باقی می ماند. اما ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که کار با کامپوزیت یا مواد همرنگ دندان نیاز به دقت و حساسیت بیشتری نسبت به آمالگام دارد و بهتر است جهت ترمیم دندانها با کامپوزیت به دندانپزشک متخصص که در این کار تجربه و تخصص کافی دارد مراجعه شود.

 

 

حتما بخوانید :  استفاده صحیح از نخ دندان

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری