خانه » مطالب دندانپزشکی » ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان

implant_stand

ایمپلنت و راه‌حل‌های جراحی در کاشت دندان

ایمپلنت ،با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته، ایمپلنت‌ها به چند نوع تقسیم شده‌اند. ایمپلنت بر اساس شیوه مهندسی پزشكی طراح آن می‌تواند یك مرحله‌ای یا دو مرحله‌ای باشد.
الف: ایمپلنت یك مرحله‌ای: همزمان كه ایمپلنت در داخل استخوان گذاشته می‌شود، تاج نیز به ریشه اتصال داده می‌شود و به همین دلیل به آن یك مرحله‌ای می‌گویند.
ب: ایمپلنت كلاسیك یا دومرحله‌ای: با توجه به فضای استخوانی و تقسیم‌بندی‌هایی كه برای این كار برای فك صورت گرفته، استخوان را براساس تراكمی كه دارد، تقسیم‌بندی كرده‌اند. به این ترتیب برای فك پایین ایمپلنت‌های ۲ مرحله‌ای در نظر گرفته می‌شود.

این ایمپلنت‌ها را داخل استخوان فك پایین قرار می‌دهند و دست كم باید به این نوع ایمپلنت‌ها ۳ ماه زمان داده شود تا با استخوانی كه در كنارش هست، یك فضای یكپارچه ایجاد كند.

بعد از ۳ ماه با نسج نرم یا لثه پوشیده می‌شود و دندانپزشك با یك جراحی كوچك روی نسج نرم، فضای ایمپلنت را به فضای داخل دهانی اتصال می‌دهد؛ یعنی نسج نرم را باز می‌كند و با توجه به وضعیت خاص ایمپلنت، قالب‌گیری انجام می‌شود و در نهایت، تاج دندان روی آن قرار می‌گیرد.
در فك بالا، چون استخوان آن اسفنجی است و تراكم آن نسبت به استخوان فك پایین كمتر است، دست‌كم باید ۶ ماه زمان داد تا ایمپلنت بتواند با استخوان‌های اطراف به صورت یكپارچه درآید.
در طول مدتی كه ایمپلنت‌ها با استخوان مجاور به صورت یكپارچه درمی‌آیند، می‌توان از پروتزهای متحرك (دندان موقت)‌ استفاده كرد تا نیاز بیمار به دندان به صورت موقت برطرف شود.

مطلب پیشنهادی :  دهانشویه سرطان زا
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png