ایمپلنت دندان چیست؟ – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » ایمپلنت دندان چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸ - ۱۹:۳۸

 کد خبر: 79
 348 بازدید

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان چیست ایمپلنت، علم نوینی است در دندانپزشكی كه در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی كرده و نگرانی بشر را نسبت به از دست دادن دندان از بین برده است. وقتی دندانی را از دست می‌دهیم، استخوان‌های باقیمانده در فك بالا و پایین بر اساس عملكردهای فیزیولوژی دچار تحلیل می‌شوند. زمانی كه […]

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست ایمپلنت، علم نوینی است در دندانپزشكی كه در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی كرده و نگرانی بشر را نسبت به از دست دادن دندان از بین برده است.

120

وقتی دندانی را از دست می‌دهیم، استخوان‌های باقیمانده در فك بالا و پایین بر اساس عملكردهای فیزیولوژی دچار تحلیل می‌شوند. زمانی كه استخوان فك زیر فشار نباشد، یعنی دندانی در داخل استخوان نباشد، سلول‌های استخوان‌ساز كمتر فعالیت دارند و سلول‌هایی كه استخوان را برمی‌دارند دو برابر فعالیت می‌كنند؛ دقیقا عكس زمانی كه دندان وجود دارد.
در نتیجه، جایی كه دندان وجود ندارد، حجم استخوان چه از لحاظ ارتفاع و چه از لحاظ قطر، كم می‌شود. در واقع علت اصلی پیشنهاد انجام ایمپلنت در فضاهای بی‌دندانی در ناحیه استخوان فكی، این است كه این عملكرد ادامه پیدا نكند و استخوان در آن نواحی تحلیل نرود؛ یعنی جلوگیری از تحلیل استخوان مهم‌ترین عملكرد ایمپلنت است.

در مرحله بعدی، اهمیت ایمپلنت این است كه به عنوان ریشه دندان عمل می‌كند و با توجه به قطر استخوان و فضایی كه وجود دارد، می‌توان ایمپلنت‌هایی با سایزهای مختلف و قطرهای مختلف انتخاب كرد.

حتما بخوانید :  احتیاط در استفاده از روش ایمپلنت

برچسب ها : , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری