مطالب دندانپزشکی

اطلاعاتی در خصوص ژل های سفید کننده دندان

اطلاعاتی در خصوص ژل های سفید کننده دندان

ژل های سفید کننده دندان می توانند آسیب زا باشند و همچنین مصرف مداوم آن ها باعث ترک خوردگی و شکستگی دندان ها می شود و دندان ها را وارد آسیب های طولانی مدت می کند. در این مقاله از دکتر سلام در خصوص ژل های سفید کننده دندان اطلاعاتی را گردآوری کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

یک متخصص رادیولوژی فک و صورت، تبلیغات ژل‌های سفید‌کننده دندان را گمراه‌کننده دانست و گفت: این قبیل ژل‌ها می‌توانند آسیب‌زا باشند.

ابراهیم صادقی  با انتقاد از تبلیغات نادرست درباره ژل‌های سفیدکننده دندان، اظهار داشت: این تبلیغات متاسفانه یک امر ‌اشتباه را رواج می‌دهند و حتی در برخی موارد باعث حساس شدن دندان‌ها و وارد کردن آسیب‌های طولانی‌مدت به دندان‌ها می‌شوند.

وی درباره عوارض استفاده از خمیردندان و پودرهای سفید‌کننده دندان‌ گفت: تنها استفاده از محصولاتی با نشان و مورد تأیید معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت بلامانع است.

صادقی خاطرنشان کرد: ساییدگی بیش از حد دندان‌ها باعث حساس شدن آنها و در نهایت عصب‌کشی دندان خواهد شد. بنابراین باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از پودرها و ژل‌های سفیدکننده به مرور زمینه ترک خوردگی و شکستگی دندان‌ها را فراهم خواهد کرد.

این متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: اگر افراد به دنبال سفید کردن دندان های خود هستند، بهتر است با مراجعه به دندانپزشک و استفاده از روش‌هایی مانند بلیچینگ این کار را انجام دهند.

وی در ادامه با ‌اشاره به اینکه لق شدن دندان‌ها در بزرگسالی باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های قلبی بیشتر در معرض خطر لق‌شدگی دندان‌ها قرار دارند.

صادقی، پلاک باکتریال و جرم دندان، تغذیه نامناسب، ارث و رعایت نکردن بهداشت دهان را عامل لقی دندان‌ها در بزرگسالی دانست و گفت: بروز لق شدگی دندان هنگامی است که جرم و پلاک باکتریال، تا حد نسبتا زیادی نسوج نگهدارنده دندان را تخریب می‌کنند.

این متخصص رادیولوژی فک و صورت خاطرنشان کرد: بسیاری از لق شدگی‌ها بعد از اتمام درمان ارتودنسی کم می‌شود و دندان محکم خواهد شد.

منبع: ایسنا

گردآوری: برج دنتال
برچسب ها
نمایش بیشتر
بستن