خانه » مطالب دندانپزشکی » استفاده نابجا از چسب نگهدارنده دندان مصنوعی باعث تخریب لثه می شود
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

استفاده نابجا از چسب نگهدارنده دندان مصنوعی باعث تخریب لثه می شود

استفاده نابجا از چسب نگهدارنده دندان مصنوعی باعث تخریب لثه می شود این در حالیست که برخی افراد برای افزایش گیردندان مصنوعی، زیر آن پنبه قرار می دهند که این عمل نیز باعث تخریب استخوان نگهدارنده دست دندان در درازمدت می شود.

استفاده نابجا از چسب نگهدارنده دندان مصنوعی باعث تخریب لثه می شود

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ایسنا ،  دکتر رضا فکرآزاد افزود: دندانپزشک، دندان مصنوعی را باید بگونه ای بسازد که در دهان به خوبی گیر داشته و در جای خود محکم باشد البته استفاده از این چسبها ممکن است به افرادی که دچار تحلیل استخوان آلوئول فک هستند، کمک کند ولی این کار یک درمان قطعی نیست و باید چاره ای اندیشید.

وی در ادامه گفت: بسیاری از این افراد گیر لازم برای دست دندان خود را می توانند با کارگزاری و کاشت چند ایمپلنت در فک جبران کنند یا با مراجعه به متخصصان لثه، جراحی فک و صورت و پروتزهای دندانی به صورت یک درمان تیمی با یک برنامه درمانی مشخص از جمله جراحیهای پیش از پروتز ویا با انجام عمل پیوند و بازسازی استخوان نگهدارنده دست دندان، مشکل تحلیل بیش از اندازه تحلیل استخوان آلوئول فک را برطرف کنند.

این جراح و متخصص لثه تاکید کرد: کاهش ارتفاع استخوان فک الزاما” با بالارفتن سن افزایش نمی یابد چرا که اگر دندانها در حفره دهان باشند این تحلیل به ندرت رخ می دهد.

اگر به محض از دست دادن دندانها درمان مقتضی چون کاشت ایمپلنت و یا جایگزینی مناسب با پروتزهای دندانی صورت گیرد، کاهش ارتفاع استخوان فک بسیار به تعویق می افتد.

فکرآزاد در پایان گفت: یک فرد در سنین بسیار پایین ممکن است به علت بیماری لثه یا پریودنتال لثه دچار این مساله شود.

در این شرایط درمان بیمار با پیچیدگی خاصی همراه می شود بنابراین برای جلوگیری از این آسیبها، مراجعه ادواری به متخصصان لثه در دوره های شش ماهه به منظور تشخیص و درمان به موقع بیماری های لثه می تواند بسیار مفید باشد.

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png