مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » بیمارى لثه وگرفتگى عروق کرونر

بیمارى لثه وگرفتگى عروق کرونر

Denver_Dentist_Teeth_Whitening-2

بیمارى لثه وگرفتگى عروق کرونر

رییس انجمن دندانپزشکی ایران هشدار داد: بیماری‌های لثه (پریودنتال) خطر گرفتگی عروق قلب را در افراد افزایش می‌دهد که این امر لزوم توجه به سلامت دهان و دندان را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

دکتر “علی یزدانی” در جریان برپایی کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکی ایران با بیان این مطلب افزود: ناراحتی‌های لثه (انساج نگهدارنده دندان) سبب افزایش کلسترول زیان آور (‪ (LDL‬می‌شود که این مساله خطر گرفتگی عروق قلب را افزایش می‌دهد.

وی گفت: آمارها نشان می‌دهد گرفتگی عروق کرونر (عروقی که قلب را تغذیه می‌کنند) در افرادی که دچار ناراحتی‌های شدید لثه هستند به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

دکتر یزدانی با اشاره به اینکه بیماری‌های لثه با تاخیر در مسواک زدن و نخ دندان آغاز می‌شود، گفت: این امر سبب می‌شود پلاک دندانی (خمیر سفید رنگی که روی دندان‌ها به ویژه لبه لثه و محل رویش دندان‌ها شکل می‌گیرد) تشکیل شده و در صورت خودداری از نظافت آن ،کم کم سخت و به جرم دندان تبدیل شود.

وی یادآور شد: در صورت آنکه فرد مسواک نزند یا دندان‌های خود را جرم گیری نکند به دلیل تجمع پلاک‌های دندانی و راه یافتن آنها به زیر لثه و در جهت انتهای ریشه دندان ،استخوان‌های اطراف دندان وی تحلیل رفته که در این مرحله لثه خونریزی کرده و در مراحل پیشرفته دندان فرد لق می‌شود.

رییس انجمن دندانپزشکی ایران گفت: تنها با تمیز کردن دندان‌ها به وسیله مسواک و نخ دندان می‌توان از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

منبع مطلب : drazarfar.com

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رسانی و افزايش آگاهی عمومی تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال