خانه » مطالب دندانپزشکی » ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی

جدیدترین یافته ها در زمینه ترمیم دندان با كمك سلول های بنیادی در چهل و هفتمین كنگره سالانه انجمن دندانپزشكی ایران ارائه می شود.

ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی

مجتبی وحید گلپایگانی ، دبیر این كنگره با اعلام خبر فوق گفت: در این كنگره همچنین مباحث نوین در زمینه پیشگیری و درمان كنترل عفونت دهان و دندان، كاربرد لیزر در دندانپزشكی و بهداشت دهان و دندان در قالب های سخنرانی، پانل، پوستر و كارگاه های علمی به متخصصان معرفی می شود.
وی افزود: در پانل ویژه این كنگره سخنرانان در مورد مطالبی همچون نانوتكنولوژی، دندانپزشكی زیبایی، درمان های مختلف در دندانپزشكی مانند ایمپلنت و درمان ریشه دندان به سخنرانی پرداخته و با شركت كنندگان به بحث و تبادل اطلاعات می پردازند.
وی اظهار داشت: معرفی درمان های جدید اندودونتیكس برای پر كردن كانال ریشه دندان از سوی متخصصان این رشته از دیگر برنامه های این كنگره چهار روزه را تشكیل می‌دهد.
گلپایگانی از نانوتكنولوژی به عنوان شیوه نوین دیگری نام برد كه طی سال های اخیر به ویژه در رشته دندانپزشكی بسیار تحول یافته است.
وی یادآور شد:
پیشرفت مواد دندانپزشكی طی سال های اخیر مرهون نانوتكنولوژی بوده است.
به گفته دبیر چهل و هفتمین كنگره انجمن دندانپزشكی ایران، مواد جدید نانوتكنولوژی بسیار ریزتر و میكروسكوپی تر از واحد میكرو بوده كه افزایش دقت و بهبود نتیجه عمل را به همراه دارد.

منبع: نیكصالحی

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png