خانه » مطالب دندانپزشکی » ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی
http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png

ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی

جدیدترین یافته ها در زمینه ترمیم دندان با کمک سلول های بنیادی در چهل و هفتمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکی ایران ارائه می شود.

ارائه جدیدترین دستاوردهای ترمیم دندان با کمک سلول‌های بنیادی

مجتبی وحید گلپایگانی ، دبیر این کنگره با اعلام خبر فوق گفت: در این کنگره همچنین مباحث نوین در زمینه پیشگیری و درمان کنترل عفونت دهان و دندان، کاربرد لیزر در دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان در قالب های سخنرانی، پانل، پوستر و کارگاه های علمی به متخصصان معرفی می شود.
وی افزود: در پانل ویژه این کنگره سخنرانان در مورد مطالبی همچون نانوتکنولوژی، دندانپزشکی زیبایی، درمان های مختلف در دندانپزشکی مانند ایمپلنت و درمان ریشه دندان به سخنرانی پرداخته و با شرکت کنندگان به بحث و تبادل اطلاعات می پردازند.
وی اظهار داشت: معرفی درمان های جدید اندودونتیکس برای پر کردن کانال ریشه دندان از سوی متخصصان این رشته از دیگر برنامه های این کنگره چهار روزه را تشکیل می‌دهد.
گلپایگانی از نانوتکنولوژی به عنوان شیوه نوین دیگری نام برد که طی سال های اخیر به ویژه در رشته دندانپزشکی بسیار تحول یافته است.
وی یادآور شد:
پیشرفت مواد دندانپزشکی طی سال های اخیر مرهون نانوتکنولوژی بوده است.
به گفته دبیر چهل و هفتمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران، مواد جدید نانوتکنولوژی بسیار ریزتر و میکروسکوپی تر از واحد میکرو بوده که افزایش دقت و بهبود نتیجه عمل را به همراه دارد.

منبع: نیکصالحی

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/01/fav.png