آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده – برج دنتال
» مطالب دندانپزشکی » آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۸

 کد خبر: 1780
 244 بازدید

آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده

آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده خوشبینانه ترین طول عمر برای دندان پرشده ، ۱۵سال در نظر گرفته میشود. اتفاقهای مختلفی ممکن است برای یک پرکردگی دندانی بیفتد و بنابراین لازم است از مواد خوراکی که برای دندان پرشده مضر و خطرآفرین هستند اجتناب کنید تحقیقات اخیر پژوهشگران فرانسوی نشان داده است جویدن ؟آدامس برای […]

chewing gum good or bad for teeth آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده

آدامس؛ خطری برای دندان تازه پرشده

خوشبینانه ترین طول عمر برای دندان پرشده ، ۱۵سال در نظر گرفته میشود. اتفاقهای مختلفی ممکن است برای یک پرکردگی دندانی بیفتد و بنابراین لازم است از مواد خوراکی که برای دندان پرشده مضر و خطرآفرین هستند اجتناب کنید

تحقیقات اخیر پژوهشگران فرانسوی نشان داده است جویدن ؟آدامس برای دندان های پر شده اثر تخریبی دارد. در واقع جویدن آدامس باعث آزاد شدن ترکیب های موجود در آمالگام می شود و دندان های پر شده را زودتر خراب می کند.

بررسی ها نشان می دهند،آمالگام ماده پوشاننده دندان های پر شده است و از ۵۰ درصد پودر طلا، زینک و مس و جیوه تشکیل شده است.

گفتنی است، وقتی آدامس جویده می شود بزاق دهان ترشح می شود و این بزاق باعث آزاد شدن جیوه آمالگام می شود و در نتیجه باعث خرابی دندان های پر شده می شود.

نتایج مطالعات نشان می دهند، اگر دندان هایتان را پر می کنید چند ماه نباید آدامس جویده شود در عیر این صورت پس از مدتی دوباره دندان هایتان خراب می شود و باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

منبع مطلب : hidoctor.ir

حتما بخوانید :  تفاوت های میان دو روش جلا دادن دندان

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : مطالب دندانپزشکی
تبلیغات

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری