مطالب دندانپزشکی

بازار کاوه

تجهیزات دندانپزشکی

مطالب و مقالات دندانپزشکی

Dental Supply

دندان

دندان درد

ارتودنسی

ایمپلنت

پوسیدگی دندان

مطالب دندان پزشکی

جدیدترین مطالب دندان پزشکی

دهان و دندان

دندان عقل
سلامت دهان و دندان
درد دندان
پرکردن دندان
سفید کردن دندان
دندانپزشکی
کاشت دندان
دندان مصنوعی
عصب کشی
مسواک
لثه
کشیدن دندان
بوی دهان
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » مطالب دندانپزشکی » آجیل عید و شکستگی دندان

آجیل عید و شکستگی دندان

http://www.borjdental.ir/wp-content/uploads/2015/03/260352_988.jpg

آجیل عید و شکستگی دندان

دندان ممکن است در اثر سابقه‌ی قبلی با خوردن غذاهای نرم یا سفت در خواب یا بیداری دچار شکستگی شود.شایع‌ترین دلیل پوسیدگی بین دو دندان است چرا که محل گیر غذاست و منجر به آسیب قسمت عاج دندان می‌شود.

این پوسیدگی به وضوح دیده نمی‌شود اما از داخل پیشرفت کرده و به مینای دندان نزدیک شده که در این مرحله دندان با اندک فشار شکسته می‌شود. راه حل برای این نوع پوسیدگی استفاده از نخ دندان است.

کی پور عنوان کرد: دیگر عامل نادر برای شکستگی دندان قروچه است که ضربات وارد شده در اثر این معضل باعث سایش و از بین رفتن مینای دندان می‌شود و خود سبب افزایش آسیب پذیری بیشتر دندان می‌گردد.
عامل سوم شکستگی، جنس دندان است. افرادی که دارای دندان‌های آهکی یا گچی هستند یعنی نسبت مواد آلی به مواد معدنی دندان آنها متغیر و ایده‌ال نباشد.
جنس دندان‌ها بسته به موارد ژنتیکی یا اکتسابی است. در مورد عامل اکتسابی می‌توان به تغذیه جنین و تغذیه‌ی کودک در خردسالی بستگی دارد.این افراددر اثر فشار به دلیل ضعیف بودن دندان هایشان بیشتر در معرض آسیب‌ها قرار می‌گیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: ممکن است دندان در اثر عوامل مختلف ترک بردارد و فرد متوجه نشود که در طول زمان این ترک توسعه پیدا می‌کند و دندان شکسته می‌شود.

وی در پایان راجع به عامل پنجم افزود: خوردن غذاهای سرد و گرم که به صورت متوالی خورده می شوند و این ها نیز باعث ترک‌های ریز مینایی شده و در اثر فشار هر چند کم می‌شکنند.

شایان ذکر است، که آب نمک به دندان استحکام نمی‌دهد و تنها دهان را ضد عفونی کرده و روند پوسیدگی را به تأخیر می‌اندازد. همچنین فلوراید‌ها به تقویت مینای دندان بسیار کمک می‌کنند.

اشتراک گذاری مطلب

راهنما

توجه :مطالب ارائه شده در سایت برج دنتال صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود.
© Copyright 2013-2018 " بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک سایت مجاز است " - برج دنتال